19 grudnia 2021 r. – IV niedziela Adwentu

1. Niedziela  8:00    † Józef Ardziewicz, syn Jan, Zbigniew, rodzice z obu stron
                     10:00   † Apolonia, Kazimierz, Nadzieja Gilewscy, Alina Bogdańska
                     18:00  † ks. Tadeusz Bugaj
    Taca na wsparcie pracy duszpasterskiej rekolekcjonisty.
    poniedziałek 18:00 † Hildegarda, Werner Daniłowscy
    środa        18:00   † Sławomir Kasprzak 5 rocz., Władysława, Konrad, rodz. Kasprzak, Włóczko
    czwartek  18:00   † Franciszka Sienkiewicz 7 rocz.
    piątek       Wigilia Bożego Narodzenia
    Pasterka  22:00   † Stanisław Skindel
    sobota      Boże Narodzenie
    Pasterka  00:00   za parafian
                     10:00   † Krzysztof, Mieczysław, Zofia
                     18:00   † Michał Dudaryk 1 mies.
    Niedziela Świętej Rodziny
                       8:00   o błog. Boże dla Magdaleny i Daniela z okazji 3 rocz. ślubu
                     10:00   o błog. Boże dla Lianny i Mateusza z okazji 7 rocz. urodzin
                     18:00  † Stanisław Skindel
  2. Na zakończenie rekolekcji dziękujemy Bogu za ten czas łaski, za miłosierdzie okazane nam w sakramencie pokuty i miłość dającą siebie w darze Eucharystii. Dziękuję także ks. Sławomirowi Brewczyńskiemu za przeprowadzenie rekolekcji, księżom proboszczom z Barczewka i Wójtowa za posługę spowiedzi. Dziękuję wszystkim, którzy wspomogli plebanijną kuchnię swoimi darami oraz osobom, które pomogły mojej mamie w przygotowaniu posiłków. Dziękuję wszystkim posługującym w liturgii oraz wszystkim, którzy z tych rekolekcji skorzystali. Dziękuję także za modlitwy w intencji rekolekcji. Módlmy się dalej za naszych parafian, aby otworzyli serca przychodzącemu Chrystusowi.
  3. Sołtys i Rada Sołecka zapraszają dziś na opłatek wiejski nad jeziorem Linowskim pod wiatą o godz. 14:00.
  4. Roraty w tym tygodniu poniedziałek i czwartek o 18:00. Dzieci młodzież i dorosłych zapraszam na roraty z lampionami i świecami.
  5. Ustawianie dekoracji świątecznej w kościele we wtorek o 16:00. Zapraszam do pomocy.
  6. Taca z poprzedniej niedzieli na sprawy parafialne wyniosła 838,40 zł. Na bankowe konto parafialne wpłynęło 250 zł. Taca z rekolekcji z piątku i soboty wyniosła 982 zł.
  7. W tym roku drugi dzień świąt (św. Szczepana) wypada w niedzielę i dlatego tego dnia świętujemy Niedzielę Świętej Rodziny. Z tej okazji na wszystkich Mszach św. będzie odnowienie ślubów małżeńskich, dlatego zapraszam małżeństwa wspólnie na jedną Mszę św.
  8. W drugim dniu świąt Bożego Narodzenia nasz chór Łęgajnowski wystąpi z kolędami po Mszy św. o 10:00.
  9. Dziękuję rodzinom, które wczoraj sprzątały nasz kościół. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny zamieszkałe w Łęgajnach przy ul. Lipowej nr 42, 42A, 44.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla dzieci polecam nowy Mały Gość Niedzielny (5 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł).
  11. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze ze zdjęciami św. Jana Pawła II na 2022 r. (4 zł), opłatki na wieczerzę wigilijną (ofiara dobrowolna), świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe –  5 zł.