1 sierpnia 2021 r. – XVIII niedziela zwykła

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela   8:00   † Marta, Franciszek Arendt, Gertruda Daniłowska
                     10:00   o błog. Boże dla Leny Tur z okazji 1 urodzin,
                                oraz dla Dominiki i Mateusza Tur z okazji 2 rocz. ślubu
                     18:00   za parafian
    poniedziałek 18:00 † Mieczysław Grzyb
    wtorek    18:00 † Mieczysław Grzyb
    środa      18:00 † Mieczysław Grzyb 1 mies.
    czwartek 18:00  † Stanisław Skindel
    piątek     18:00  w int. Żywego Różańca
    sobota    18:00  † Bronisława Obrębska greg. 1
    Niedziela   8:00   dziękczynna w 40       rocz. ślubu Zygmunta i Lucyny Leszczyńskich,
                                oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla nich i całej rodziny
                     10:00   Zbiorowa:
                                † Igor Wróbel
                                † Krzysztof, Zofia, Mieczysław
                                † Mieczysław Grzyb
                                dziękczynna za powrót do zdrowia Danuty
                     18:00   † Bronisława Obrębska greg. 2
  2. W ramach przygotowań do beatyfikacji kard. Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz s. Elżbiety Róży Czackiej od 6 sierpnia br. (Święto Przemienienia Pańskiego) będą odbywały się 33 dniowe internetowe rekolekcje, przygotowujące do aktu oddania się Niepokalanej ale tym razem oparte na tekstach Czcigodnych Sług Bożych, których beatyfikacji oczekujemy. Będą one dostępne pod adresem: www.beatyfikacja33.pl. Te rekolekcje mogą być także na żywo głoszone w naszej parafii po wieczornych Mszach św., pod warunkiem, że będą chętni do udziału w nich.
  3. W tym tygodniu w pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. zapraszam na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – Godzina Święta. W pierwszy piątek miesiąca chorych w domach odwiedzę przed południem. W pierwszą sobotę miesiąca przed Mszą św. modlimy się odmawiając wspólnie różaniec.
  4. Zbliża się uroczystość odpustowa w naszej parafii. W tym roku przypada już 80 rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego. W celu omówienia spraw związanych z uroczystością odpustową zapraszam członków Parafialnych Rad Duszpasterskiej i Ekonomicznej na spotkanie w najbliższą sobotę o 19:00, po Mszy św. wieczornej.
  5. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 1149,19 zł. Indywidualne wpłaty na cele remontowe wyniosły 200 zł. Puszka CARITAS na pomoc ofiarom kataklizmów w Europie w ostatnich tygodniach wyniosła 475 zł. Ofiary na zakup pojazdów dla misjonarzy MIVA z dwóch niedziel wyniosły 974,50 zł.
  6. W tym tygodniu część rusztowania będzie już rozebrana i od środy przystępujemy do porządkowania terenu kościelnego. Zapraszam od środy do pomocy. Pracy będzie dużo: koszenie trawy, usuwanie chwastów, grabienie i wywożenie jej, zamiatanie itp.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł). Jest już możliwość opłacenia rocznej prenumeraty miesięcznika OREMUS, który zawiera teksty liturgiczne i pomoce do codziennego życia liturgią Eucharystii. Koszt rocznej prenumeraty wynosi 79,20 zł. Zgłoszenia chętnych przyjmować będę do 15 sierpnia 2021 r.