13 listopada 2022 r. – XXXIII niedziela zwykła

1. Niedziela 8:00  † Zbigniew Gawroński 1 rocz.
                  10:00  † Ryszard Kopcych 2 rocz., Kazimiera Bęś 1 rocz.
                  18:00  † Henryk, Andrzej Byczkowscy
    Puszka „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

poniedziałek 18:00 Zbiorowa za zmarłych
    wtorek    18:00  Zbiorowa za zmarłych
    środa      18:00  Zbiorowa za zmarłych
    czwartek 18:00  Zbiorowa za zmarłych
    piątek     18:00  Zbiorowa za zmarłych
    sobota    18:00  Zbiorowa za zmarłych
    Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
                    8:00 † Maria, Bernard Steffen, rodz. Steffen
                  10:00  † Eugeniusz Dawid 3 rocz.
                  18:00  † Michał Dudaryk 1 rocz.
    Taca na Seminarium Duchowne w Olsztynie.
    Puszka na CARITAS.
  2. Wypominki czytamy codziennie o 17:30 do soboty przed Adwentem.
  3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy św. o 18:00.
  4. Taca z ubiegłej niedzieli wyniosła 1026 zł, z tego 563 zł na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej. Na parafialne konto bankowe wpłynęło 150 zł, a w kancelarii wpłacono 100 zł.
  5. Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny zamieszkałe przy ul. Malinowej 2,4,5,6.
  6. Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na placu za kościołem do 6 grudnia 2022 r. W tym roku dochód z recyklingu tego sprzętu w naszej Archidiecezji będzie wsparciem dla dwóch misjonarzy z Warmii pracujących w Brazylii i w Boliwii.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (8 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (6,50 zł). W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2023 r. ze zdjęciami św. Jana Pawła II po 5 zł. Są już także do nabycia opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są małe świece po 10 zł. Będą jeszcze niebawem dowiezione duże świece po 20 zł.
  8. Od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i duszpasterski: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Na stronie internetowej archidiecezji katowickiej przygotowana została pomoc do indywidualnej lub rodzinnej formacji na cały rok. Są to krótkie teksty wyjaśnień i rozważań w które można w domu wykorzystać dla całej rodziny.     https://rodzina.archidiecezjakatowicka.pl/wazne/258-wierze-w-kosciol-chrystusowy
  9. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie † Zofia Jurczak i † Krzysztof Saczuk, zmarł także mój kolega z roku † ks. Eugeniusz Subocz. Ich pogrzeby odbędą się po niedzieli. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu.