13 października 2019 r. – XXVIII niedziela zwykła

1.     W tym tygodniu Msze św.:
niedziela   8:00   † Krzysztof Kusiak 19 rocz.
                 10:00   Zbiorowa:
                            † Dorota Słota (od firmy pogrzebowej)
                            dusze w czyśćcu cierpiące
                            † Stefan, Rozalia, Zofia, Helena, Jan
                            o błog. Boże i zdrowie dla Teresy z okazji imienin
                 18:00   dziękczynna od Jana i Jadwigi
Puszka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
poniedziałek        18:00
wtorek      18:00   † Antonina, Kazimierz Denisiuk
środa        18:00
czwartek  18:00
piątek       18:00   † Walenty, Janina, Jan, Stanisław, Rafał Krajewscy, Ryszard Nowak, Wiesław Miściur
sobota      18:00
  8:00   † Tadeusz Wiktorowicz 28 rocz., Krzysztof Wiktorowicz 1 rocz.
                 10:00   † Franciszek, Maria Ciosek
                 18:00   o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Izy, jej męża i dzieci z okazji urodzin
Taca na misje.

2.     Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są codziennie o 17:30.

3.     We wtorek 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Z tej okazji osoby, które noszą w swym sercu ranę po utracie dziecka są zaproszone do Gietrzwałdu na wspólną modlitwę. Bliższe informacje na plakacie przy ulicy.

4.     We środę przypada już 41 rocznica wyboru Karola kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zapraszam do wspólnego dziękczynienia na naszego wielkiego świętego papieża.

5.     Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w następną niedzielę po Mszy św. o 10:00.

6.     Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu, dziękuję za kwiaty oraz za grabienie liści. Za prace przy grabieniu liści dziękuję także uczniom dwóch klas z naszej szkoły. W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła rodziny z ul. Kasztanowej nr 6 i 8.

7.     Taca w ubiegłą niedzielę wyniosła 766,30 zł, z tego na potrzeby Archidiecezji 246,10 zł.

8.     Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w numerze: o inspirowanych głęboką wiarą mozaikach jezuity Marko Rupnika, które można spotkać także w Polsce, a także: o aktualności myśli właśnie kanonizowanego kard. Newman oraz na czym polega niemiecka tzw. droga synodalna. Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny. W zakrystii są już do nabycia kalendarze ze zdjęciami św. Jana Pawła II na 2020 r. po 3 zł.