10 stycznia 2021 r. – niedziela Chrztu Pańskiego

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela 8:00  o błog. Boże dla Elizy i Stanisława w rocznicę ślubu
                  10:00  Zbiorowa:
                            † Jan Malankowski (od firmy pogrzebowej)
                            † Zofia Mickiewicz
                  18:00  † Janina Świda greg. 9
    Puszka na Msze św. w int. † ks. Tadeusza Bugaja na 2021 rok.
    poniedziałek      18:00  † Janina Świda greg. 10
    wtorek    18:00  † Janina Świda greg. 11
    środa      18:00  † Janina Świda greg. 12
    czwartek 18:00  † Janina Świda greg. 13
    piątek     18:00  † Janina Świda greg. 14
    sobota    18:00  † Janina Świda greg. 15
    Niedziela 8:00  † Justyna Słota-Kabelska 2 rocz.
                  10:00  † ks. Tadeusz Bugaj 10 rocz.
                  18:00  † Janina Świda greg. 16
    Taca na Seminarium Duchowne.
  2. Zapraszam na wieczorne Msze św. kolędowe rodziny z następujących rejonów naszej parafii:
    Łęgajny, ul. Wierzbowa, Kasztanowa – poniedziałek
    Łęgajny, ul. Dębowa – wtorek
    Łęgajny, ul. Akacjowa – środa
    Łęgajny, ul. Ogrodowa, Brzoskwiniowa, Malinowa, Porzeczkowa, Agrestowa – czwartek
    Sapunki, Bark – piątek
    Oczywiście można uczestniczyć we Mszy w innym dniu, jeśli termin zaproponowany przeze mnie nie pasuje. Msza św. jest połączona ze specjalnym błogosławieństwem dla zebranych i pozostałych w domach mieszkańców, zwłaszcza chorych. Dlatego proponuję na tę Mszę św. przynieść domowy krzyż, czy obrazek, który zwykle stawiamy w czasie kolędy. Będzie to symboliczne przyjęcie i przeniesienie błogosławieństwa do swoich domów. Proszę także przynieść jakieś naczynie na wodę święconą, którą po poświęceniu pod koniec Mszy św. zaczerpniemy i zabierzemy do swoich domów, aby pokropić nią swoje domy i gospodarstwa. Ponieważ będzie to już ostatni tydzień tegorocznego kolędowania dlatego jeszcze w następną niedzielę dodatkowa szansa przyjęcia błogosławieństwa kolędowego dla swoich rodzin po Mszy św. o 10:00. Można oczywiście dalej indywidualnie zapraszać księdza z kolędą. W tej sprawie przychodzimy do zakrystii lub telefonicznie.
  3. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej wyniosła 467 zł. Taca z Uroczystości Objawienia Pańskiego na misje wyniosła 644,50 zł.
  4. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł).