INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA ROK 2021

STYCZEŃ  – Intencja ewangelizacyjna: Braterstwo ludzkie.
Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

Intencja parafialna: O liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i katechetyczne, oraz o nowych szafarzy nadzwyczajnych Komunii św. dla naszej archidiecezji.

LUTY  – Intencja powszechna: Przemoc w stosunku do kobiet.
Módlmy się w intencji kobiet — ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.

Intencja parafialna:  Za dzieci i młodzież, aby były chronione przed demoralizacją oraz mądrze wychowywane w wierze, którą otrzymali w rodzinie.

MARZEC  – Intencja ewangelizacyjna: Sakrament pojednania.
Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Intencja parafialna: O głębokie życie wiary w naszych rodzinach, aby wszyscy przeszli od religijności tradycyjnej do osobistego przyjęcia Jezusa.

KWIECIEŃ  – Intencja powszechna: Podstawowe prawa.
Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o

podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach.

Intencja parafialna: O powrót do sakramentów dla tych, którzy dawno już z nich nie korzystali.

MAJ  – Intencja ewangelizacyjna: Świat finansów.
Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

Intencja parafialna: O oddanie naszych rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi oraz o liczne uczestnictwo w nabożeństwach majowych.

CZERWIEC  – Intencja ewangelizacyjna: Piękno małżeństwa.
Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej — aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

Intencja parafialna: O odkrywanie żywej obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

LIPIEC  – Intencja powszechna: Przyjaźń społeczna.
Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

Intencja parafialna: O bezpieczny wakacyjny wypoczynek dzieci, młodzieży i całych rodzin.

SIERPIEŃ  – Intencja powszechna: Kościół.
Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

Intencja parafialna: O jak najszybsze uregulowanie wobec Boga i Kościoła związków niesakramentalnych naszych parafian.

WRZESIEŃ – Intencja powszechna: Ekologicznie zrównoważony styl życia.
Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.

Intencja parafialna: O obecność Boga i zasad moralnych w wychowaniu dzieci i młodzieży w szkołach i rodzinach.

PAŹDZIERNIK  – Intencja ewangelizacyjna: Uczniowie misjonarze.
Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

Intencja parafialna: O częstą modlitwę różańcową naszych parafian, szczególnie dzieci i młodzieży.

LISTOPAD  – Intencja powszechna: Osoby cierpiące na depresję.
Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję albo burnout (poczucie braku satysfakcji, zatrzymanie rozwoju zawodowego, uczucie przepracowania i niezadowolenia z wykonywanego zajęcia, które niegdyś sprawiało przyjemność) znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.

Intencja parafialna: O radość życia wiecznego dla zmarłych z naszych rodzin.

GRUDZIEŃ  – Intencja ewangelizacyjna: Katecheci.
Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego – aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

Intencja parafialna: O pokój dla świata, dla naszej Ojczyzny i dla naszych rodzin, abyśmy mogli z radością świętować Boże Narodzenie.

Msze św. w intencji Żywego różańca odprawiane są w pierwsze piątki o 18:00.

W pierwsze soboty Żywy Różaniec prowadzi modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św.

Nabożeństwa Wielkiej Nowenny Gietrzwałdzkiej przed 150-leciem objawień w 27 dzień każdego miesiąca w ramach wieczornej Mszy św.

W pierwsze czwartki miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej.