27 grudnia 2020 r. – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela          Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
                    8:00 za parafian
                  10:00  dziękczynna w 2 rocz. ślubu Magdaleny i Daniela
                  18:00  za parafian
    poniedziałek      18:00
    wtorek    18:00
    środa      18:00  † Eugeniusz Dawid (z okazji imienin)
    czwartek 18:00  † Sylwester, Helena Kolenda
    piątek    Nowy Rok – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
                    8:00 za parafian
                  10:00  w int. Żywego Różańca
                  18:00  za parafian
    sobota    18:00  † Janina Świda greg. 1
    Niedziela  8:00 za parafian
                  10:00  † Klara, Franciszek Orzeł
                  18:00  † Janina Świda greg. 2
    Puszka na Msze św. w int. † ks. Tadeusza Bugaja na 2021 rok.

2. Zgodnie z praktyką przyjętą w większości diecezji w Polsce, już od jutra zapraszam na wieczorne Msze św. rodziny z poszczególnych rejonów według zaproponowanego w liście harmonogramu. W tym tygodniu zapraszam:
        Kaplityny dolne – poniedziałek – 28.12.2020
        Kaplityny środkowe – wtorek – 29.12.2020
        Kaplityny górne – środa – 30.12.2020
    Oczywiście można uczestniczyć we Mszy w innym dniu, jeśli termin zaproponowany przeze mnie nie pasuje. Msza św. będzie połączona ze specjalnym błogosławieństwem dla zebranych i pozostałych w domach mieszkańców, zwłaszcza chorych. Dlatego proponuję na tę Mszę św. przynieść domowy krzyż, czy obrazek, który zwykle stawiamy w czasie kolędy. Będzie to symboliczne przyjęcie i przeniesienie błogosławieństwa do swoich domów. Proszę także przynieść jakieś naczynie na wodę święconą, którą po poświęceniu pod koniec Mszy św. zaczerpniemy i zabierzemy do swoich domów, aby pokropić nią swoje domy i gospodarstwa.
  3. W wieczór sylwestrowy nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem na zakończenie starego roku rozpocznie się o 17:30, a następnie Msza św.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Ponieważ przypada on w Nowy Rok, dlatego odwiedzę chorych w sobotę przed południem. W pierwszą sobotę przed wieczorną Mszą św. modlimy się wspólnie różańcem od 17:30.
  5. Taca z pasterek i Bożego Narodzenia na potrzeby parafialne wyniosła 1397,44 zł. Taca z św. Szczepana na potrzeby parafialne wyniosła 493,40 zł.
  6. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Jest podwójny, świąteczno-noworoczny numer Gościa Niedzielnego (10 zł – numer świąteczny, poprzednie – 6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł).