30 sierpnia 2020 r. – XXII niedziela zwykła

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela   8:00   † Marianna Parda 12 rocz., Ludmiła Parda
                     10:00   † Ireneusz Gawroński
                     18:00   † Zofia, Stanisław, Stanisław Sznitka
    poniedziałek        18:00
    wtorek      18:00   † Bronisław Obrębski
    czwartek  18:00   o błog. Boże dla Magdaleny z okazji urodzin
    piątek       18:00   w int. Żywego Różańca
    sobota      18:00   † rodzice i ich dzieci: Genowefa, Stanisław, Janusz
    Niedziela   8:00   † Hildegarda, Werner Daniłowscy
                     10:00   † Jadwiga i Bronisław Tyszkiewicz, rodz. Tatol
                     18:00   † ks. Tadeusz Bugaj
  2. Można już zgłaszać dzieci z kl. III do pierwszej Komunii św. oraz młodzież z kl. VIII i starszą do bierzmowania. Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej powinny być przyjmowane w swojej parafii, dlatego uczniowie uczący się w szkołach poza parafią także zgłaszają się tu do przygotowania. Kandydaci do Komunii i bierzmowania zgłaszają się z rodzicami w zakrystii po Mszach św. Zgłoszenia przyjmuję do niedzieli 13 września br.
  3. Dnia 6 września odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Dokona jej ks. abp senior dr Edmund Piszcz, który 31 lat temu powołał naszą parafię do istnienia i ustanowił pierwszym proboszczem oraz budowniczym kościoła † ks. Tadeusza Bugaja. Ks. Arcybiskup będzie na dwóch Mszach o 8:00 i 10:00. Główne spotkanie wizytacyjne z liturgicznym wprowadzeniem i sprawozdaniem wizytacyjnym będzie na Mszy św. o 10:00. Po tej Mszy będzie jeszcze spotkanie z Radą Parafialną i innymi aktywnymi osobami życia parafialnego. W związku z tym zapraszam na spotkanie przygotowujące członków Parafialnych Rad: Duszpasterskiej i Ekonomicznej, a także katechetów, szafarzy nadzwyczajnych Komunii św. oraz członków Żywego Różańca, scholę młodzieżową, wspólnotę Krwi Chrystusa, czytających i śpiewających w liturgii oraz pana organistę, dziś po Mszy św. o 10:00.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. zapraszam na adorację Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w czasie Godziny Świętej.
  5. W pierwszy piątek miesiąca chorych w domach odwiedzę przed południem.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca przed Mszą modlimy się odmawiając wspólnie różaniec.
  7. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 637,84 zł.
  8. Zachęcam do czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł), dla dzieci polecam najnowszy Mały Gość Niedzielny (5 zł).