26 lipca 2020 r. – XVII niedziela zwykła

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela   8:00   † Krzysztof, Mieczysław
                     10:00   o błog. Boże dla Anny Brzezińskiej z okazji 40 urodzin i imienin
                     18:00   † Jan, Aniela Zawalich (od firmy pogrzebowej)
    Puszka na MIVA.
    poniedziałek        18:00   † Ludwik Machnowski (od firmy pogrzebowej)
    sobota      18:00   † Stanisława Ciołek
    Niedziela   8:00   † Weronika Nalewajko (od firmy pogrzebowej)
                     10:00   † ks. Tadeusz Bugaj
                     18:00   † Ludwik Machnowski 1 mies.
  2. W poniedziałek po Mszy św. nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny Gietrzwałdzkiej przygotowującej na 150-lecie objawień MB Gietrzwałdzkiej.
  3. W pierwszą sobotę miesiąca przed Mszą św. modlimy się odmawiając wspólnie różaniec.
  4. Tegoroczny odpust parafialny św. Maksymiliana Marii Kolbego przeżywać będziemy w niedzielę 9 sierpnia. Przewodniczyć będzie i kazania wygłosi o. Piotr Andrukiewicz. W tym roku jednak ze względu na zagrożenia epidemiczne nie planujemy festynu parafialnego.
  5. Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 679,77 zł., z tego na Seminarium Duchowne w Olsztynie 470 zł.
  6. Dziękuję za kwiaty ofiarowane w ubiegłym tygodniu do kościoła.
  7. Dziś, z racji przypadającego w ubiegłym tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszach św. będzie poświęcenie pojazdów. Przy okazji jest możliwość złożenia ofiary do puszki na zakup pojazdów dla misjonarzy (MIVA). Można to potraktować jako podziękowanie za bezpieczne podróżowanie w ubiegłym roku składając jeden grosz za każdy przejechany kilometr.
  8. Zachęcam do czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł).