19 kwietnia 2020 r. – Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela Miłosierdzia Bożego
                       8:00   o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla o. Piotra z okazji urodzin
                    10:00   † Marian Bartnicki 1 rocz.
                    18:00   za parafian
     Taca na Caritas.
    poniedziałek 18:00 Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny 3.
    wtorek      18:00   Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny 4.
    środa       18:00   Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny 5.
    czwartek  18:00   Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny 6.
    piątek       18:00   Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny 7.
    sobota      18:00   o zdrowie i błog. Boże dla Anny i Dariusza w 25 rocz. ślubu
                                oraz dla Michała w 18 rocz. urodzin
    Niedziela    8:00   Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny 8.
                    10:00   † Stanisław 5 rocz., Barbara 4 rocz., Bogdan 16 rocz.,
                                Zenon 14 rocz., Anna 15 rocz., rodz. Borkowskich
                    18:00   † Ignacy Ćwiek, Helena, Ignacy
  2. Taca z Wielkiego Czwartku na potrzeby parafii wyniosła 105 zł. Taca z niedzieli wielkanocnej na potrzeby parafii wyniosła 453 zł. Taca z poniedziałku wielkanocnego na KUL wyniosła 155 zł. Ponadto w ubiegłym tygodniu na konto parafialne wpłynęło 600 zł.
  3. W związku z nowymi przepisami sanitarnymi, które wchodzą od jutra, w naszym kościele może jednocześnie przebywać 17 osób, zachowując zasadę odległości i maseczek.
  4. Zachęcam do czytania czasopism katolickich. Jest jeszcze świąteczny numer Gościa Niedzielnego (6 zł).  Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł) Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł). Czasopisma wyłożone na stoliku w przedsionku są darmowe i można je zabierać bez żadnych opłat. W przedsionku kościoła dostępna jest wypożyczalnia książek głównie o tematyce religijnej. Zachęcam do korzystania z niej.
  5. Zarządzenia odnośnie „Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej” – z Dekretu ks. Arcybiskupa
    (…) Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii (w tym pierwszych spowiedzi).
    Po Wielkanocy:
    Wariant I: Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte do czasu ustania epidemii.
    Wariant II: Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości.
    Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka  w pierwotnym terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę.
    Gdyby rodzice nie zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.
    Dlatego proszę poszczególne rodziny dzieci komunijnych o kontakt ze mną.