1 grudnia 2019 r. – I niedziela Adwentu

1.     W tym tygodniu Msze św.:
niedziela    8:00   † Janina Świda (od firmy pogrzebowej)
                10:00   † Remigiusz Krasowski 31 rocz., rodzice Władysława, Jan Włodarzewscy,
                             Marian Mączyński
                18:00   † ks. Tadeusz Bugaj
wtorek      18:00   roraty
środa       18:00
czwartek  18:00   roraty
piątek       18:00   w int. Żywego Różańca
niedziela    8:00   † Sławomir Potorski, rodz. Potorskich
                 10:00   za parafian
                 18:00   † Franciszek, Maria
Puszka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2.     W dniu wczorajszym Ks. Abp Józef Górzyński zatwierdził dla naszej parafii trzeciego nadzwyczajnego szafarza Komunii św. – pana Daniela Jaśkiewicza, naszego katechetę.

3.     Dziś rozpoczynamy Adwent. Dziękuję państwu Skindel za przygotowanie naszego parafialnego wieńca adwentowego. Roraty w tym tygodniu we wtorek i czwartek o 18:00. Na roraty przynosimy lampiony lub świece.

4.     Spotkanie rodziców i dzieci komunijnych dziś po Mszy św. o 10:00.

5.     W pierwszy czwartek po Mszy św. zapraszam na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ramach Godziny Świętej.

6.     W pierwszy piątek miesiąca chorych w domach odwiedzę przed południem.

7.     Już od następnej niedzieli wprowadzamy w naszej parafii kilkuminutowe katechezy poświęcone pogłębieniu rozumienia tajemnicy Eucharystii. Będziemy się starali aby te katechezy liturgiczne odbywały się regularnie 15 minut przed każdą niedzielną Mszą św. Dlatego zachęcam do wcześniejszego przychodzenia do kościoła.

8.     Spotkanie kandydatów do bierzmowania w następną niedzielę po Mszy św. o 10:00.

9.     Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła rodziny z ul. Topolowa 4A, 4B, 17.

10.  Taca w ubiegłą niedzielę wyniosła 652 zł., z tego na Seminarium 475,03 zł.

11.  Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w numerze: początek adwentowego cyklu, zatytułowanego „Pan jest blisko”. Pierwszym przewodnikiem w naszych duchowych przygotowaniach na przyjęcie Jezusa w narodzonym w Betlejem Dzieciątku będzie prorok Izajasz. A TAKŻE: rozmowa z matką chłopca cudownie ocalonego za wstawiennictwem kard. Fultona Sheena? Oraz świadectwo Polaków modlących się przy grobie ks. Dolindo Ruotolo. (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (4 zł) Dla dzieci polecam najnowszy Mały Gość Niedzielny. (5 zł)W zakrystii są do nabycia kalendarze ze zdjęciami św. Jana Pawła II na 2020 r. po 3 zł. Są także do nabycia małe domowe kropidełka na kolędę, po 5 zł lub po 3,50 zł, oraz opłatki na wieczerzę wigilijną – ofiara dobrowolna. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duże 15 zł, małe 5 zł.