6 października 2019 r. – XXVII niedziela zwykła

1.     W tym tygodniu Msze św.:
niedziela   8:00   † Nadzieja, Apolonia, Kazimierz Gilewscy, Alina Bogdańska, Wanda, Maciej Dobosz
                10:00   † Krzysztof 19 rocz., Mieczysław
                18:00   † Stanisława, Ryszard Jagielscy
Taca na potrzeby Archidiecezji.
Puszka na CARITAS, na budowę Hospicjum dla dzieci w Olsztynie.
poniedziałek        18:00
wtorek      18:00
środa       18:00
czwartek  18:00
piątek       18:00
sobota      18:00

niedziela   8:00    † Krzysztof Kusiak 19 rocz.
          10:00     Zbiorowa:
               † Dorota Słota (od firmy pogrzebowej)
               dusze w czyśćcu cierpiące
               † Stefan, Rozalia, Zofia, Helena, Jan
               o błog. Boże i zdrowie dla Teresy z okazji imienin
          18:00     dziękczynna od Jana i Jadwigi
Puszka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

2.     Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są codziennie o 17:30.

3.     Dziś kolejne spotkanie rodziców dzieci komunijnych po Mszy św. o 10:00.

4.     Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła rodziny z ul. Dębowej nr 21.

5.     Następna niedziela przeżywana będzie w Kościele Polskim jako Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II oraz budujemy jego żywy pomnik wspierając Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera materialnie i duchowo zdolną ale ubogą młodzież z małych miasteczek i wsi.

6.     Taca w ubiegłą niedzielę wyniosła 704,40 zł, z tego na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny 198,12 zł.

7.     Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w numerze: o tym, jak św. siostrę Faustynę widział jej kierownik duchowy ks. Michał Sopoćko, a także o niebiańskim pochodzeniu i ogromnej mocy Różańca oraz wspomnienie o śp. Janie Kobuszewskim, który żartami rozbrajał smutki świata. Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny. W zakrystii są już do nabycia kalendarze ze zdjęciami św. Jana Pawła II na 2020 r. po 3 zł.