18 sierpnia 2019 r. – XX niedziela zwykła

1.     W tym tygodniu Msze św.:
niedziela   8:00   † Jadwiga Assanowicz
                10:00   † Franciszek, Maria Ciosek
                18:00   † Marianna, Czesław, Zenon, Marek Maciorowscy
Taca na Archidiecezjalny Fundusz Nauki i Studiów.
piątek       17:00   ślubna
sobota      18:00   † Urszula Cegiełka
  8:00   † Józef Certa
                 10:00   † Artur Ścigała 7 rocz.
                 18:00   † Zofia Kowalska 1 mies.
Taca na potrzeby parafii.

2.     Dziękuję paniom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu, dziękuję również za kwiaty. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę rodziny z Łęgajn, ul. Dębowa 12.

3.     Taca w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii wyniosła 679,02 zł. Taca na odpuście parafialnym na potrzeby parafii wyniosła 337,50 zł. Taca w Uroczystość Wniebowzięcia NMP na potrzeby parafii wyniosła 564,50 zł.

4.     Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w numerze: Bezpłatny dodatek historyczny poświęcony pierwszemu powstaniu śląskiemu w związku z 100. rocznicą wybuchu. A także: zainspirowaną uroczystością Wniebowzięcia NMP refleksję o ostatecznym celu naszej ziemskiej wędrówki, czyli o niebie, oraz wspomnienie o niedawno zmarłym księdzu aktorze Kazimierzu Orzechowskim.