24 marca 2024 r. –  Niedziela Palmowa

1.     Niedziela  8:00    † Mieczysława Smużyńska 3 rocz., Jan Smużyński, Maciej, Zofia, Wanda Dobosz
                10:00   o błogosławieństwo Boże dla Anny, Pawła i całej rodziny z okazji urodzin
                18:00   † Waldemar Chodubski 1 rocz.
Puszka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Środa       18:00   o błog. Boże dla Czesławy z okazji 90-tych urodzin
Wielki Czwartek 18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej
Taca na  potrzeby parafialne.
Wielki Piątek
18:00 Liturgia Męki Pańskiej  Przy adoracji krzyża zbiórka ofiar na utrzymanie Kościoła Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
Wielka Sobota
20:00 Wigilia Wielkanocna
Taca na  potrzeby parafialne.

6:00   za parafian
                10:00   † Urszula Cegiełka, Tadeusz i Dariusz Moszczyńscy,
                            oraz o błog. Boże dla Zbigniewa z okazji 60 rocz. urodzin
                18:00   † ks. Tadeusz Bugaj
Poniedziałek Wielkanocny
                   8:00   † Stanisław Skindel, zmarli z rodziny
                 10:00   † Mieczysław Komar, Julianna, Józef Komar
                 18:00   † Waldemar Nowicki (od firmy pogrzebowej)
Taca na KUL.

2.     Zachęcam do modlitwy w intencji misji parafialnych, które będą w Łęgajnach w kwietniu tego roku.

3.     Zapraszam na ostatnie wielkopostne nabożeństwa: Gorzkie Żale dziś o 17:30, Droga Krzyżowa w piątek o 17:30.

4.     Ustawianie dekoracji świątecznych: Ciemnicy i Grobu Pańskiego będzie we środę po Mszy św. wieczornej. Będzie to również okazja, aby posprzątać nasz kościół na święta. Serdecznie proszę o pomoc.

5.     O sprzątanie kościoła proszę w tym tygodniu rodziny z ul. Dębowej 1, 1A, 1C, 1D, 3, 4.

6.     Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Codziennie o 15:00 w kościele odmawiać będziemy w tych dniach Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwy nowenny. Kto nie może przybyć do kościoła, może nowennę odmawiać w domu. Serdecznie zachęcam.

7.     Jałmużnę postną, czyli owoc naszych wyrzeczeń wielkopostnych, można składać do skarbony na filarze pod chórem.

8.     Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 1148,50 zł.

9.     Na parafialne konto bankowe w ubiegłym tygodniu wpłynęło 150 zł.

10.  Ofiary indywidualne na cele parafialne wyniosły 200 zł.

11.  Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Gość – Historia Kościoła (12 zł). Dla dzieci polecam nowy Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam najnowszy dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).

TRIDUUM PASCHALNE

Rozpoczęliśmy dziś obchody najważniejszych świąt chrześcijaństwa. Wielki Tydzień to czas szczególnych przeżyć, w których będziemy towarzyszyć Jezusowi w Jego zbawczej męce aż do radosnego zmartwychwstania. Dlatego zachęcam do szczególnego zaanga­żowania w przeżycie tych dni i zapraszam do udziału we wszystkich spotkaniach i modli­twach.

1. Wielki Czwartek

10:00 Msza św. Krzyżma w Katedrze Olsztyńskiej

18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej wieczerzy, ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy.

2. Wielki Piątek

18:00 Liturgia Męki Pańskiej

Dzień śmierci Jezusa Chrystusa. W tym dniu post ścisły obowiązuje wszystkich katoli­ków, którzy ukończyli 18 rok życia a nie przekroczyli 60. Wszystkich też obowiązuje post jakościowy, czyli rezygnacja z potraw mięsnych. Ten post (jakościowy) wypada przedłużyć tak­że na Wielką Sobotę. W czasie liturgii wieczornej: czytanie męki Pańskiej, adoracja Krzyża świętego, Komunia św. przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja w gro­bie.

3. Wielka Sobota

9:30 – 20:00 Adoracja Pana Jezusa w Grobie. Zapraszam dzieci, młodzież i star­szych:

9:30 – ul. Dębowa, Kasztanowa i Wierzbowa; 10:30 – ul. Leśna, Świerkowa i Modrzewiowa; 11:30 – ul. Akacjowa; 12:30 – ul. Ogrodowa, Brzoskwiniowa, Malinowa, Porzeczkowa, Agrestowa; 13:30 – ul. Kwiatowa, Fiołkowa, Makowa, Jaśminowa, Chabrowa; 14:30 – ul. Olsztyńska; 15:30 – ul. Lipowa, Bukowa i Brzozowa; 16:30 – ul. Klonowa, Grabowa, Sadowa, Owocowa i Topolowa; 17:30 – Bark, Kaplityny górne; 18:30 Kaplityny dolne i środkowe, Sapunki.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny 10:00, 11:00, 12:00.

4. Wigilia Wielkanocna

2000 Zgodnie ze starożytną tradycją „ta noc jest czuwaniem na cześć Pana”. Wszystkie obrzędy odbywają się już w nocy. W tej liturgii święci się wodę chrzcielną, udziela się chrztu oraz odnawia przyrzeczenia chrzcielne, (za odnowienie obietnic chrzcielnych podczas Wigilii Paschalnej wierni mogą dostąpić odpustu zupełnego) dlatego na tę liturgię przynosimy ze sobą świece. Zachęcam, aby na liturgię Wigilii Paschalnej założyć białą bluzkę/koszulę na znak białej szaty otrzymanej na chrzcie świętym. Msza zakończy się procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Proszę także o przygotowanie procesji.