17 grudnia 2023 r. – III niedziela Adwentu

1.       Niedziela     8:00   † Józef Ardziewicz, Jan, Zbigniew
                   10:00   Zbiorowa:
                   † Cecylia
                   † Bogumił Grabowski (od firmy pogrzebowej)
                   † dusze w czyśćcu cierpiące, szczególnie te, które nie mają wsparcia od bliskich
                   † Maria Machnowska 5 rocz.
                   † Henryk Grudziewski 30 rocz., żona, córki, wnuk
                   18:00   o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski – nowenna 1.
poniedziałek 18:00 o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski – nowenna 2.
piątek         18:00   o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski – nowenna 6.
sobota        18:00   † Franciszka Sienkiewicz 9 rocz.
Niedziela     8:00   o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski – nowenna 8.
                   10:00   † Stanisław Nowakowski
                   22:00   † Krzysztof, Mieczysław, dusze w czyśćcu cierpiące

2.       Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w różny sposób pomagali w czasie rekolekcji adwentowych. Szczególnie dziękuję za wszelkie dary do kuchni dla godnego przyjęcia kapłanów gości.

3.       Za tydzień, w IV niedzielę Adwentu, obchodzić będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Przypominam, że katolików obowiązuje udział w niedzielnej Mszy św. Pasterka, która będzie odprawiana o 22:00 jest już Mszą z następnego dnia – z Bożego Narodzenia. Nie może więc zastąpić Mszy niedzielnej.

4.       Ponieważ Wigilia Bożego Narodzenia przypada w tym roku w niedzielę, nie obowiązuje tego dnia tradycyjny post. Nie znaczy to, że na wieczerzy wigilijnej musimy jeść potrawy mięsne. Można zachować zwyczaj postnej wieczerzy.

5.       Zachęcam do modlitwy w intencji misji parafialnych, które będą w naszej parafii w kwietniu przyszłego roku. Ulotki z modlitwą są na stoliku pod chórem.

6.       Roraty w naszej parafii w tym tygodniu w poniedziałek i piątek.

7.       Sołtys wraz z radą sołecką zaprasza na tradycyjny opłatek wiejski w świetlicy wiejskiej przy ul. Akacjowej dziś o 16:00. Natomiast ustawianie dekoracji świątecznej w kościele w czwartek o 17:00. Zapraszam do pomocy.

8.       Dziękuję rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. O sprzątanie kościoła proszę w tym tygodniu rodziny z ul. Lipowej 38, 40, 11.

9.       Zachęcam do zapoznania się z proponowanym plan wizyty kolędowej w naszej parafii, który został zamieszczony na naszej stronie internetowej. Zaraz po Uroczystościach Bożego Narodzenia rozpocznę odwiedziny rodzin katolickich.

10.    Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 1024,76 zł.

11.    Zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie wyniosła 333,50 zł.

12.    Na konto parafialne wpłynęło w ubiegłym tygodniu 800 zł.

13.    W kancelarii parafialnej wpłacono 150 zł.

14.    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł), Gość – Historia Kościoła (12 zł.). Dla dzieci polecam nowy Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).

15.    W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne – ofiara dobrowolna oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom CARITAS, małe świece po 10 zł, oraz duże świece białe i czerwone po 20 zł.