Kancelaria parafialna

1. Kancelaria parafialna w Łęgajnach nie ma wyznaczonych godzin urzędowania. Najlepiej załatwiać sprawy przed lub po Mszach św.

2. W przypadku potrzeby załatwienia pilnie jakichś praw kancelaryjnych, najlepiej skontaktować się z ks. proboszczem telefonicznie:
tel. +48 89 514 42 25 lub kom. +48 602 66 76 95.

3. Kancelaria parafialna dysponuje księgami: chrztu od 1986 r. i pozostałymi księgami od powstania parafii od 1.07.1989 r. Wcześniejsze akty mieszkańców obecnej parafii Łęgajny znajdują się w kancelarii parafii św. Anny w Barczewie.

4. Parafia nie pobiera żadnych stałych stawek za sprawowane w parafii sakramenty czy przy załatwianiu spraw kancelaryjnych. Katolicy mają świadomość, że ich obowiązkiem jest utrzymanie swojej parafii oraz kapłana w niej posługującego. Dlatego składa się ofiarę według własnych możliwości.