24 grudnia 2020 r. – Wigilia Bożego Narodzenia

1. W tym tygodniu Msze św.:
    czwartek          Wigilia Bożego Narodzenia
                  18:00 – Pasterka – za parafian
                  20:00 – Pasterka – † ks. Jan Bernacki
                  22:00 – Pasterka – za parafian
    piątek    Boże Narodzenie
                    8:00 † Krystyna Berdecka-Gromowska 1 mies, Dominik Gromowski
                  10:00  † Mieczysław, Krzysztof
    sobota   św. Szczepana
                    8:00 za parafian
                  10:00  o błog. Boże dla Lianny i Mateusza z okazji urodzin
    Niedziela          Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
                    8:00 za parafian
                  10:00  dziękczynna w 2 rocz. ślubu Magdaleny i Daniela
                  18:00  za parafian
  2. W niedzielę Świętej Rodziny w czasie wszystkich Mszy św. odnowienie ślubów małżeńskich, dlatego zapraszam małżeństwa do wspólnego przybycia na Msze św.
  3. Zaraz po Niedzieli Świętej Rodziny rozpoczną się spotkania kolędowe naszej parafii, tak jak napisałem w liście świątecznym, który dostarczyłem do wszystkich rodzin parafii. Jeśli któraś rodzina tego listu z jakiegoś powodu nie dostała, to można go odebrać jeszcze w zakrystii.
  4. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 539,55 zł. Na parafialne konto bankowe wpłynęło 300 zł.
  5. Dziękuję panu Janowi Czart za ofiarowane do kościoła choinki. Dziękuję panom Tadeuszowi Ćwiek i Andrzejowi Drzymalskiemu za przywiezienie choinek do kościoła. Dziękuję także wszystkim państwu, którzy w poniedziałek ustawiali, dekorowali choinki i szopkę, oraz sprzątali kościół i teren przy kościele.
  6. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł – numer świąteczny, poprzednie – 6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł), a w numerze szopka do samodzielnego wykonania w domu.
  7. Niech przychodzący do nas Chrystus da nam wszystkim moc głębokiej wiary, która pomoże przetrwać trudne dni, niech napełni nadzieją i pokojem na każdy dzień. Życzę także zdrowia i radosnych spotkań przy rodzinnym stole w święta. Niech Nowy Rok, który się zbliża, będzie przeżyty pod opieką Bożej Rodzicielki Maryi i niech będzie lepszy dla nas wszystkich pod każdym względem. Dzieci i młodzież niech wreszcie powrócą do normalnej nauki szkolnej, a starsi niech opuszczą swoje miejsca izolacji i odosobnienia, aby spotkać się z rodziną i znajomymi. Wszystkim, wraz z życzeniami, przekazuję moje błogosławieństwo pasterskie.