29 listopada 2020 r. – I niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela  8:00 † Józef Certa
                  10:00  † Władysław Mosoń (od firmy pogrzebowej)
                  18:00  za parafian
    poniedziałek św. Andrzeja Ap. – Głównego Patrona Archidiecezji Warmińskiej
    wtorek    18:00  – Roraty
    środa      11:00  † Krystyna Berdecka-Gromowska – pogrzebowa
                  18:00  † Jan Zyśk
    czwartek 18:00  I czwartek
    piątek     I piątek – Roraty
                  18:00  w int. Żywego Różańca
    sobota    18:00  I sobota
    Niedziela 8:00  † Sławomir Potorski, rodz. Potorskich
                  10:00  † ks. Tadeusz Bugaj
                  18:00  o błog. Boże z okazji 40 rocz. urodzin Tomasza
    Puszka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. Dziś rozpoczynamy Adwent. Najlepszym przygotowaniem serc na spotkanie Bożej Dzieciny, przynoszącej nam światło Bożego Pokoju, będzie spowiedź i przyjęcie Jezusa w Komunii św. Dlatego codziennie pół godziny przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi. Rekolekcje Adwentowe planujemy w dniach 11-13 grudnia br. i, jeśli nic nie przeszkodzi, to poprowadzi je o. Piotr Andrukiewicz CSsR.
  3. Roraty w naszej parafii we wtorek i piątek o 18:00. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony lub świece.
  4. W pierwszy czwartek po Mszy św. – Godzina Święta. W pierwszy piątek chorych i starszych w domach odwiedzę przed południem. W pierwszą sobotę różaniec odmawiamy przed Mszą św. wieczorną.
  5. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (małe 5 zł), opłatki na wieczerzę wigilijną (ofiara dobrowolna), kalendarze ze zdjęciami św. Jana Pawła II (4 zł) są do nabycia w zakrystii.
  6. Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 412 zł. Na konto parafialne wpłynęło 100 zł.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł), a w numerze kalendarz ścienny na 2021 rok z wizerunkami świętych. Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł.). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł).