27 września 2020 r. – XXVI niedziela zwykła

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela   8:00   † Henryk, Cecylia Rachubka
                     10:00   o błogosławieństwo Boże dla Ewy i jej rodziny
                     18:00   † Anna, Marian Wąsowscy, † z rodziny
    Taca na Seminarium Duchowne w Olsztynie.
    poniedziałek        18:00
    wtorek      18:00   w intencji uczniów SP w Łęgajnach o łaskę wiary i życie chrześcijańskie
    środa        18:00   † Teresa Rudnicka z okazji urodzin
    czwartek  18:00
    piątek       18:00   w int. Żywego Różańca
    sobota      18:00   † Franciszek
    Niedziela   8:00   † ks. Tadeusz Bugaj
                     10:00   † Krzysztof 20 rocz., Mieczysław
                     18:00   o błog. Boże dla Agnieszki, Karoliny i Pauliny z okazji ich urodzin
  2. Kandydaci do bierzmowania na pierwsze spotkanie formacyjne przybywają wraz z rodzicami dziś po Mszy św. o 10:00.
  3. W tym tygodniu rozpoczyna się październik, miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Kościół, idąc za wskazaniami papieży oraz kierując się prośbą Maryi z Lourdes, Fatimy, Gietrzwałdu i innych miejsc objawień, zachęca do udziału w nabożeństwach różańcowych dzieci, młodzież, dorosłych i starszych. W naszej parafii codziennie o 17:30 różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Kto nie może uczestniczyć w kościele, zachęcam do modlitwy różańcowej w rodzinie.
  4. Godzina święta w pierwszy czwartek, nabożeństwo do Najświętszego Serca PJ, oraz pierwszosobotnie modlitwy do Niepokalanego Serca NMP będą w ramach nabożeństwa różańcowego.
  5. Chorych w domach odwiedzę w piątek przed południem.
  6. Dzieci przygotowujące się w tym roku do pierwszej Komunii św. spotykają się razem z rodzicami na kolejne spotkanie w następną niedzielę po Mszy św. o 10:00.
  7. Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszam na nabożeństwo Wielkiej Nowenny Gietrzwałdzkiej, przez którą przygotowujemy się do jubileuszu 150-lecia objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.
  8. Młodzież szkół średnich wszystkich typów ma obowiązek uczęszczać na lekcje religii w swojej szkole. Ponieważ jednak coraz częściej zdarza się, że z różnych powodów, często bez własnej winy, w takich lekcjach nie mogą brać udziału, wychodzę naprzeciw tym, którzy zechcą uzupełnić katechizację na poziomie szkoły średniej. Zapraszam chętnych do zgłaszania się w parafii w celu uzgodnienia terminów spotkań katechetycznych. Przypominam także, że uczniowie szkoły średniej,  aby zostać chrzestnymi muszą wykazać, że uczestniczą w lekcjach religii.
  9. Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 852,95 zł.
  10. Dziękuję paniom za wczorajsze sprzątanie i za kwiaty ofiarowane do kościoła.
  11. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla dzieci polecam październikowy Mały Gość Niedzielny (5 zł).