23 sierpnia 2020 r. – XXI niedziela zwykła

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela   8:00   1 rocz. ślubu Dominiki i Mateusza Tur
                     10:00   † Artur Ścigała 8 rocz.
                     18:00   o błog. Boże w 1 rocz. urodzin Lucjana
    wtorek      18:00
    środa        18:00   NMP Częstochowskiej
    czwartek  18:00   † Janina Przybylska 15 rocz., Adam Fijałkowski
    piątek       18:00
    sobota      13:00   chrzest
    Niedziela   8:00   † Marianna Parda 12 rocz., Ludmiła Parda
                     10:00   † Ireneusz Gawroński
                     18:00   † Zofia, Stanisław, Stanisław Sznitka
  2. We czwartek po Mszy św. zapraszam na kolejne nabożeństwo Nowenny Gietrzwałdzkiej.
  3. Zbliża się odpust gietrzwałdzki Narodzenia NMP. Otrzymałem instrukcję dotyczącą organizacji pielgrzymki pieszej na odpust gietrzwałdzki. Po jej lekturze doszedłem do wniosku, że nie jestem w stanie spełnić wszystkich wymagań sanitarnych tam zawartych. Dlatego w tym roku nie organizuję grupy. Jeśli ktoś zamierza uczestniczyć w pieszej pielgrzymce winien zgłosić się wcześniej do parafii olsztyńskiej, z którą zamierza pielgrzymować i zapisać się na listę, oraz spełnić wszystkie wymogi sanitarne. Osoby spoza listy nie mogą wziąć udziału w zorganizowanej grupie pielgrzymkowej.
  4. Już od dziś można zgłaszać dzieci z kl. III do pierwszej Komunii św. oraz młodzież z kl. VIII i starszą do bierzmowania. Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej powinny być przyjmowane w swojej parafii, dlatego uczniowie uczący się w szkołach poza parafią także zgłaszają się tu do przygotowania. Kandydaci do Komunii i bierzmowania zgłaszają się z rodzicami w zakrystii po Mszach św. Zgłoszenia przyjmuję do niedzieli 13 września br.
  5. Dnia 6 września odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Dokona jej ks. abp senior dr Edmund Piszcz, który 31 lat temu powołał naszą parafię do istnienia i ustanowił pierwszym proboszczem oraz budowniczym kościoła † ks. Tadeusza Bugaja. W związku z tym zapraszam na spotkanie przygotowujące członków Parafialnych Rad: Duszpasterskiej i Ekonomicznej, a także katechetów, szafarzy nadzwyczajnych Komunii św. oraz członków Żywego Różańca, scholę młodzieżową, wspólnotę Krwi Chrystusa, czytających i śpiewających w liturgii oraz organistę, w najbliższą niedzielę 30 sierpnia po Mszy św. o 10:00.
  6. Dziękuję rodzinie nowożeńców z koszenie trawy, sprzątanie przy kościele oraz za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami.
  7. Tace z  Wniebowzięcia NMP, z poprzedniej niedzieli i ze ślubu na potrzeby parafialne wyniosła łącznie 1503,61 zł.
  8. Puszka CARITAS na pomoc ofiarom wybuchu w Bejrucie wyniosła 700 zł.
  9. Zachęcam do czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł).
  10. Zapraszam chętnych, jak co roku, do prenumeraty miesięcznika OREMUS, który zawiera zebrane teksty liturgiczne na każdy dzień. Koszt rocznej prenumeraty 79,20 zł.