9 sierpnia 2020 r. – Odpust św. Maksymiliana Kolbego

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela Odpust parafialny św. Maksymiliana Marii Kolbego
                       8:00   † Józefa Kackieło 29 rocz., Dominik
                     10:00   za parafian
                     10:00   o siłę do walki z nałogiem alkoholowym dla Grzegorza
                     18:00   † Ryszard Sujkowski, Alina Czadek
    piątek       Świętego Maksymiliana Marii Kolbego
    sobota     Wniebowzięcie NMP
                       8:00   † Paula Certa (od firmy pogrzebowej)
                     10:00   † Zofia, Józef, Henryk Charubin,
                                † Władysława, Kazimierz, Bożena, Dorota, Brygida Cieloszczyk
                     18:00   za parafian
    Niedziela   8:00   † Paula Certa 1 mies.
                     10:00   dziękczynna w 1 rocz. urodzin Tymoteusza
                     18:00   † Józef 11 rocz.
  2. Dziś szczególnie dziękuję o. Piotrowi za kazania odpustowe. Dziękuję kapłanom, którzy docierają na nasz odpust parafialny. Dziękuję zespołowi „Łęgajnianie” za śpiew na Mszy św. Po Nabożeństwie zespół wykona jeszcze kilka utworów. Miłoszowi Konopka dziękuję za posługę przy organach, oraz wszystkim posługującym w liturgii dla upiększenia dzisiejszej uroczystości.
  3. Dziękuję rodzinom z ul. Makowej za koszenie trawy przy kościele oraz sprzątanie otoczenia kościoła. Dziękuję także rodzinie która sprzątała nasz kościół w ubiegłym tygodniu i za kwiaty do kościoła.
  4. W uroczystość Wniebowzięcia NMP, w sobotę, tradycyjnie poświęcenie kwiatów i ziół.
  5. Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 678,48 zł., z tego 538,90 zł na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej.
  6. Zachęcam do czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł).
  7. Zapraszam także chętnych, jak co roku, do prenumeraty miesięcznika OREMUS, który zawiera zebrane teksty liturgiczne na każdy dzień. Koszt rocznej prenumeraty 79,20 zł.