7 czerwca 2020 r. – Trójcy Przenajświętszej

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
                       8:00   † Zofia, Stanisław Ścięgaj, Stanisław – syn,
                                Wiesław Głowacki, Agnieszka, Hubert Konecka
                     10:00   I Komunia Kevin Piotrowski, Adam Pytel, Oliwia Romanowska
                     18:00   dziękczynna w 15 rocz. ślubu Magdaleny i Marka
    poniedziałek 10:00 I Komunia Leny Kończyk-Andrzejczak
                     18:00   35 rocz. ślubu Krzysztofa i Sylwii Czacharowskich
    wtorek      18:00 † Władysława
    środa        18:00   † Stanisława Ciołek 1 mies.
    czwartek             Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa
                       8:00   † ks. Tadeusz Bugaj
                     10:00   26 rocz. ślubu Elżbiety i Andrzeja Moszczyńskich
                     18:00  o Boże błogosławieństwo i ulgę w cierpieniu dla Zofii Charubin
    piątek       18:00   † Teresa Rudnicka ½ roku
    sobota      18:00   † rodz. Romanowskich: Józef, Czesława, Zenon, Zdzisław
    Niedziela   8:00   † Walenty, Stanisław, Rafał Krajewscy, Wiesław Miściur
                     10:00   o błog. Boże dla Elizy i całej rodziny z okazji imienin
                     18:00   † Zbigniew Wiktorowicz 1 rocz.
  2. W tym tygodniu we czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Wskazania sanitarne nie zezwalają jeszcze na normalną procesję Bożego Ciała. W to miejsce planujemy objazd samochodowy całej parafii z Najświętszym Sakramentem, podobnie jak po Rezurekcji w Wielkanoc, z tym, że będzie możliwość zatrzymania przy ołtarzach, które tym razem mogłyby być usytuowane: przy blokach, ul. Akacjowa, przy skrzyżowaniu ul. Dębowej i Kasztanowej, przy szkole w Łęgajnach, w Kaplitynach dolnych przy głównym skrzyżowaniu we wsi, w Kaplitynach górnych w okolicach państwa Bułakowskich i Jakubowskich. Proszę o szybką informację czy te ołtarze będą przygotowane. Jeśli byłyby inne jeszcze propozycje ołtarzy to proszę o informację. Zachęcam aby ozdobić swoje domy symbolami, obrazami religijnymi i powitać Chrystusa w Najświętszym Sakramencie przy swoim domu. Przy ołtarzach na trasie przejazdu zgromadzeni winni zachować odpowiednie odległości, zgodnie z przepisami sanitarnymi.
  3. Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 747,23 zł.
  4. Ofiara rodziców dzieci komunijnych na rzecz parafii 450 zł.
  5. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła i otoczenia oraz za kwiaty i dekorację kościoła.
  6. Zachęcam do czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł).
  7. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki Anieli Zawalich. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu.