17 maja 2020 r. – VI Niedziela Wielkanocna

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela   8:00   † Czesław Michalski 30 rocz.
                     10:00   dziękczynna za remont kaplicy św. Bonawentury i św. Floriana w Łęgajnach
                     18:00   † ks. Tadeusz Bugaj
    poniedziałek 18:00 dziękczynna za życie, posługę i świętość św. Jana Pawła II,
                                            oraz za owoce jego życia dla Kościoła, świata i Polski
    wtorek      18:00   † Helena, Henryk Gęstwiccy, Hildegarda, Werner Daniłowscy
    środa        18:00
    czwartek  18:00   † Tadeusz 10 rocz., Stanisława, Aleksandra
    piątek       18:00
    sobota      11:00   I Komunia Natalii Tłoczkowskiej
                     18:00   † Urszula Cegiełka
    Niedziela – Wniebowstąpienie Pańskie
                       8:00   † Zofia Bastek
                     10:00   Zbiorowa:
                                † Mieczysław Niemczuk 3 rocz., Irena, Józef, Cińscy, Apolonia, Tadeusz Niemczuk,
                                Helena Chodorowska
                                † Stanisław Kolenda
                                † Grzegorz Sztynio – pogrzebowa
                     18:00   o błog. Boże dla Kacpra Wróbla z okazji 18 ur.
  2. Majowe nabożeństwa Maryjne w naszej parafii odprawiamy codziennie o 17:30.
  3. Od piątku rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie ona włączona w Nabożeństwo majowe i w Eucharystię.
  4. Nieuchronnie kończy się okres wielkanocny, w którym katolicy powinni przyjąć Komunię św., a to znaczy, że także wyspowiadać się. Czas na wypełnienie tych przykazań kościelnych kończy się w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zostało więc już niewiele czasu aby tego dopełnić. Spowiedź codziennie od 17:00.
  5. Z radością informuję, że mimo odwołania terminu wizytacji, która planowana była na 31 maja br.,  udało się zaprosić ks. bpa Janusza Ostrowskiego na bierzmowanie młodzieży naszej parafii na 26 maja br. na 18:00.
  6. Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 592,17 zł, z tego na Seminarium Duchowne 470 zł.
  7. Tace z uroczystości komunijnych w ubiegłym tygodniu wyniosły 335 zł, Ofiary rodziców dzieci komunijnych 550 zł.
  8. Ofiary wpłacone na konto parafialne w ubiegłym tygodniu wyniosły  450 zł.
  9. Rodzicom dzieci komunijnych dziękuję za sprzątanie kościoła, za kwiaty do kościoła oraz za inne prace przy kościele.
  10. Wstrzymana przez pandemię akcja zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego rusza na nowo. Dochód z tej akcji recyklingowej przeznaczony jest na misje. Odbiór elektrośmieci będzie 28 maja br. Zużyte sprzęty do oddania można więc już dostarczać na plac za kościołem.
  11. Zachęcam do czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł). Czasopisma wyłożone na stoliku w przedsionku są darmowe i można je zabierać bez żadnych opłat. W przedsionku kościoła dostępna jest wypożyczalnia książek głównie o tematyce religijnej. Zachęcam do korzystania z niej.
  12. W ubiegłym tygodniu odbył się w naszej parafii pogrzeb Stanisławy Ciołek. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu.