26 kwietnia 2020 r. – III Niedziela Wielkanocna

1. W tym tygodniu Msze św.:
    Niedziela   8:00   Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny 8.
                     10:00   † Stanisław 5 rocz., Barbara 4 rocz., Bogdan 16 rocz., Zenon 14 rocz., Anna 15 rocz., rodz. Borkowskich
                     18:00   † Ignacy Ćwiek, Helena, Ignacy
    poniedziałek 18:00 Nowenna za wstawiennictwem św. Faustyny 9.
    wtorek      18:00   † Aleksandra, Andrzej Chylińscy
    środa        18:00   o błog. Boże i potrzebne łaski dla ks. Daniela Szczecha
    czwartek  18:00   w int. Żywego Różańca
    piątek       18:00   † Mieczysław Chudzik 1 rocz., Czesław Chudzik 21 rocz.
    sobota      18:00   † Marian Mączyński 4 rocz.
    Niedziela   8:00   † Joanna, Jan, Rafał Krajewscy, Ryszard Nowak
                     10:00   za Ojczyznę
                     18:00   † Kazimiera, Mieczysław, Anna Czymboran
  2. W poniedziałek, 27 kwietnia zapraszam na kolejne z nabożeństw Wielkiej Nowenny Gietrzwałdzkiej, przez którą przygotowujemy się do jubileuszu 150-lecia objawień.
  3. We czwartek, przed pierwszym piątkiem, po Mszy św. wieczornej zapraszam na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – Godzina Święta.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych w domach odwiedzę w piątek przed południem.
  5. Od piątku zaczyna się miesiąc maj a z nim majowe nabożeństwa Maryjne, które w naszej parafii będą o 17:30.
  6. Taca z poprzedniej niedzieli na Caritas wyniosła 384 zł.
  7. Rodziny dzieci komunijnych proszę o kontakt ze mną w sprawie I Komunii św. w tym roku.
  8. Zachęcam do czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł).  Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł) Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł). Czasopisma wyłożone na stoliku w przedsionku są darmowe i można je zabierać bez żadnych opłat. W przedsionku kościoła dostępna jest wypożyczalnia książek głównie o tematyce religijnej. Zachęcam do korzystania z niej.
  9. Za chwilę w czasie śpiewu na zakończenie otrzymamy karteczki z namiarami na teksty Pisma świętego. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech  on  nam  posłuży  jako  przedmiot  medytacji  w codziennej  modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnego narodowego Czytania Pisma Świętego.