15 marca 2020 r. – III niedziela Wielkiego Postu

1.     W tym tygodniu Msze św.:
niedziela   8:00   † Józef Wiktorowicz 20 rocz., Władysława Wiktorowicz 31 rocz.
                 10:00   † Cieloszczyk Kazimierz 1 rocz., Władysława 2 rocz., Józef, Henryk Charubin
                 18:00   za parafian
Taca na potrzeby parafii.
poniedziałek        18:00
wtorek      18:00
środa       18:00
czwartek 18:00   Uroczystość Św. Józefa
piątek       18:00   † Domicela 25 rocz., Tadeusz, Włodzimierz
sobota      18:00   † Henryk Krajewski (od firmy pogrzebowej)
niedziela   8:00   † Józef Certa
                 10:00   † Dominik 18 rocz., Józefa
                 18:00   o błog. Boże dla Aniki i Danieli z okazji urodzin
Taca na potrzeby parafii.

2.     Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu o 17:30, Droga Krzyżowa w piątki o 17:30.

3.     Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców dziś po Mszy św. o 10:00.

4.     W tym tygodniu planowane były rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. W związku z zarządzeniem Konferencji Episkopatu i naszego Księdza Arcybiskupa odwołujemy rekolekcje wielkopostne w tym roku w naszej parafii. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św.

5.     Codziennie także zapraszam do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele od 17:00 w intencji ustania epidemii.

6.     Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafii wyniosła 817,01 zł. Zbiórka do puszek na misje 289,20 zł.

7.     Jałmużnę Postną na cele charytatywne składamy do puszki przy ołtarzu.

8.     Caritas, jak co roku, chce przyjść z pomocą osobom biedniejszym w przygotowaniu i przeżyciu świąt wielkanocnych. Dlatego pod chórem wyłożone są torby miłosierdzia, które można zabrać, uczynić zakupy samemu czy w porozumieniu z bliskimi lub sąsiadami według propozycji wypisanych na torbie i po jej napełnieniu przynieść do kościoła. Przed świętami zebrane produkty zostaną dostarczone rodzinom potrzebującym wsparcia.

9.     Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła rodziny z ul. Chabrowej 16,18.

10.  Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (5 zł) Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł). Czasopisma wyłożone na stoliku w przedsionku są darmowe i można je zabierać bez żadnych opłat.