26 stycznia 2020 r. – III niedziela zwykła

1.     W tym tygodniu Msze św.:
niedziela   8:00   † Stefania, Kazimierz Żołnowscy, Jerzy Drożdżel
                 10:00   † Kazimierz Wawrowski 10 rocz., rodz. Wawrowskich, Kwiatkowskich, Szulc
                 18:00   † Janina Polińska greg. 23.
poniedziałek 13:00 † Gertruda Bolińska – pogrzeb
                 18:00   † Janina Polińska greg. 24.    niedziela   8:00   † Janina Polińska greg. 30.
                 10:00   o błog. Boże dla Tymoteusza i całej rodziny z okazji chrztu
                 18:00   † Jan Ardziewicz 2 rocz.
Taca na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej oraz na klasztor Sióstr Karmelitanek w Spręcowie.

2.     Kolęda u rodzin katolickich naszej parafii w tym tygodniu:
wtorek      – ul. Akacjowa 3 od 16:00
środa        – ul. Akacjowa 5 od 16:00
czwartek  – ul. Akacjowa 7 od 16:00
piątek       – ul. Akacjowa 9 od 16:00
sobota      – ul. Brzoskwiniowa od 16:00

3.     W poniedziałek zapraszam na wieczorną Mszę św.  która, jak każdego 27 dnia miesiąca, połączona jest z Wielką Nowenną Gietrzwałdzką.

4.     W następną niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Tego dnia będziemy przed każdą Mszą św. święcili gromnice. Już dziś jest możliwość zakupu gromnic w zakrystii po 10 zł.

5.     W dniach 7-15 lutego odbędzie się w Olsztynie III Tydzień Małżeństwa. To czas dla małżonków, aby świętować swoje małżeństwo, spędzić czas razem, pogłębić relację. Informacje na parafialnej stronie internetowej oraz www.far.olsztyn.pl.

6.     Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu. W najbliższą sobotę od 10:00 rozbieramy w kościele dekorację świąteczną, zapraszam do pomocy. W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła rodziny z ul. Malinowej 6,8.

7.     Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 874,50 zł., z tego na Seminarium Duchowne w Olsztynie 470 zł. Dziękuję także za ofiary wpłacane w ostatnim czasie na konto parafialne na cele inwestycyjne naszej parafii.

8.     Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł), a w nim ciekawe artykuły: o inicjatywie papieża Franciszka o ustanowieniu Niedzieli Słowa Bożego. A TAKŻE: przypominamy słowa papieży, wygłoszone na terenie obozu Auschwitz, odpowiadające na pytanie, jak mogło dojść do takiego ludobójstwa oraz o tym, jak można nie być w stanie podnieść się z łóżka i żyć pełnymi garściami mówi Basia Turek. Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (4 zł), dla dzieci polecam najnowszy Mały Gość Niedzielny (5 zł).

9.     W poprzednim tygodniu zmarli: Jerzy Chojnicki i Zofia Mickiewicz, w ubiegłym tygodniu Gertruda Bolińska. Polećmy naszych zmarłych parafian Bożemu Miłosierdziu.