5 stycznia 2020 r. – II niedziela po Narodzeniu Pańskim

1.     W tym tygodniu Msze św.:
niedziela   8:00   † Janina Polińska greg. 2.
                 10:00   † Franciszek, Klara Orzeł
                 18:00   † dusze w czyśćcu cierpiące
Puszka na Msze św. za † ks. Tadeusza Bugaja w 2020 r.

poniedziałek Objawienie Pańskie (Trzech Króli)
                   8:00   † Janina Polińska greg. 3.
                 10:00   † Jan Janowski, Stefania Michał Giedrojć
                 18:00   dziękczynna za łaskę nawrócenia i o błog. Boże dla rodziny
Taca na misje.
niedziela   8:00   † ks. Tadeusz Bugaj 9 rocz.
                 10:00   42 rocznica ślubu Elizy i Stanisława Skindel
                 18:00   † Janina Polińska greg. 9.
Taca na potrzeby parafii.
Puszka na Msze św. za † ks. Tadeusza Bugaja w 2020 r.

2.     Kandydatów do bierzmowania zapraszam z rodzicami na spotkanie formacyjne dziś po Mszy św. o 10:00.

3.     Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego. Poświęcenia kredy i wody dokonam na Mszy św. o 8:00 i przez cały dzień będzie możliwość ich zabierania do domów. Zachęcam także do udziału w olsztyńskim Orszaku Trzech Króli.

4.     W następną niedzielę z koncertem kolęd wystąpi w naszym kościele ks. Zbigniew Stępniak. Koncert będzie po Mszy św. o 10:00. Przy okazji będzie możliwość nabycia nagranych przez niego płyt z kolędami.

5.     Kolęda u rodzin katolickich naszej parafii w tym tygodniu:
środa        – Kaplityny środkowe od 15:00
czwartek  – Kaplityny górne I cz. od 16:00
piątek       – Kaplityny górne II cz. od 16:00
sobota      – Łęgajny, ul. Olsztyńska po str. kościoła od 10:00

6.     Opłatek Żywego Różańca w poniedziałek po Mszy św. o 10:00.

7.     Spotkanie rodzin i dzieci komunijnych zostaje przeniesione kolejną niedzielę, 19 stycznia, po Mszy św. o 10:00.

8.     Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła rodziny z ul. Malinowej 5, 7.

9.     Taca z niedzieli Świętej Rodziny wyniosła 785,71 zł., z tego na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny 198,12 zł. Taca z Nowego Roku na parafię wyniosła 767,56 zł.

10.  Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (6 zł), a w nim ciekawe artykuły: o cudzie wymodlonym za wstawiennictwem Stanisławy Leszczyńskiej, niezwykłej położnej której proces beatyfikacyjny trwa. A TAKŻE: o krytyce papieża, facebookowych reformatorach i prawdziwych kryzysach Kościoła oraz czy tylko katolicy będą zbawieni? Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (4 zł), dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł).