29 grudnia 2019 r. – Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

1.     W tym tygodniu Msze św.:
niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
                   8:00   † Stanisław, Rafał Krajewscy, Alicja, Waldemar Suraj 2 rocz.
                 10:00   dziękczynna w 1 rocz. ślubu Daniela i Magdaleny, o błog. Boże dla całej rodziny
                 18:00   dusze w czyśćcu cierpiące
Taca na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.
poniedziałek 18:00 † Eugeniusz Dawid
wtorek      18:00   † Sylwester, Helena
środa       Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok
                10:00   † Teresa Rudnicka (od firmy pogrzebowej)
                18:00   † dusze w czyśćcu cierpiące
czwartek  18:00   za parafian
piątek       18:00   w int. Żywego Różańca
niedziela    8:00   † Janina Polińska greg. 2.
                 10:00   † Franciszek, Klara Orzeł
                 18:00   dusze w czyśćcu cierpiące
Puszka na Msze św. za † ks. Tadeusza Bugaja w 2020 r.

2.     W tym tygodniu na zakończenie starego roku zgromadzimy się na nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym we wtorek o 17:30 a następnie Msza św. Ponieważ w Nowy Rok katolików obowiązuje udział we Mszy św. przypominam, że można zadośćuczynić temu obowiązkowi uczestnicząc we Mszy św. już w poprzedzający wieczór.

3.     W tym tygodniu w pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej.

4.     W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych w domach, a Msza św. o 18:00.

5.     Już od 2 stycznia rozpoczynam kolędę u rodzin katolickich naszej parafii:
czwartek  – Kaplityny 10 i Sapunki, od 15:00
piątek       – Bark od 15:00
sobota      – Kaplityny dolne od 10:00
Zachęcam do zapoznania się z całym programem kolędy oraz ze wskazówkami odnośnie przyjęcia księdza po kolędzie, które umieszczone są już na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.

6.     Dziękuję rodzinie, która sprzątała kościół w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła rodziny z ul. Malinowej 2, 4.

7.     Kandydatów do bierzmowania zapraszam z rodzicami na spotkanie formacyjne w następną niedzielę po Mszy św. o 10:00.

8.     Taca z ostatniej niedzieli Adwentu na potrzeby parafii wyniosła 946,98 zł. Taca z Bożego Narodzenia na potrzeby parafii wyniosła 1746,70 zł. Taca z święta św. Szczepana wyniosła 633 zł, z tego na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy 412,75 zł.

9.     Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam jeszcze świąteczno-noworoczny numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (4 zł), dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł).