22 grudnia 2019 r. – IV niedziela Adwentu

1.     W tym tygodniu Msze św.:
niedziela    8:00   † Franciszek, Maria, Eugeniusz, Apolonia
                10:00   † Franciszka Sienkiewicz 5 rocz.
                18:00   † Eugeniusz Dawid 1 mies.
wtorek     22:00   za parafian      Pasterka
środa       Boże Narodzenie
                 00:00   za parafian      Pasterka
                10:00   dziękczynna w 25 rocz. ślubu Jolanty i Piotra Potorskich
                18:00   † Anna Krzos
czwartek św. Szczepana
                   8:00   dusze w czyśćcu cierpiące
                10:00   † Mieczysław, Krzysztof
                18:00   o błog. Boże dla Lianny i Mateusza z okazji urodzin
Taca na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.
piątek      św. Jana Apostoła
                 18:00   Nowenna Gietrzwałdzka
sobota      18:00   † Henryk Saczuk 5 rocz.
niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
                   8:00   † Stanisław, Rafał Krajewscy, Alicja, Waldemar Suraj 2 rocz.
                 10:00   dziękczynna w 1 rocz. ślubu Daniela i Magdaleny, o błog. Boże dla całej rodziny
                 18:00   dusze w czyśćcu cierpiące
Taca na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

2.     W Wigilię Bożego Narodzenia zapraszam na Pasterki 22:00 lub 24:00.

3.     Dziękuję panu Janowi Czart za ofiarowane dla parafii choinki, dziękuję panom Tadeuszowi Ćwiek i Andrzejowi Drzymalskiemu za transport choinek. Dziękuję także za pracę przy ustawianiu dekoracji świątecznej. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła rodziny z ul. Brzoskwiniowej.

4.     W następną niedzielę – Świętej Rodziny – wszystkie małżeństwa sakramentalne zapraszam do odnowienia swoich ślubów małżeńskich. Dokonamy tego w czasie każdej Mszy św.

5.     Taca z dwóch dni rekolekcji adwentowych wyniosła 922,05 zł.

6.     Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam najnowszy, świąteczny numer Gościa Niedzielnego, powiększone wydanie świąteczno-noworoczne, a w nim dwa dodatki: scenariusz rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną oraz specjalny list, w którym papież Franciszek wyjaśnia bogatą symbolikę żłóbka. A także: reportaż o rodzinnym życiu Franciszka Pieczki, oraz artykuł wyjaśniający tajemnicę narodzenia Jezusa Chrystusa (10 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (4 zł) Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (5 zł).

7.     Zachęcam do zapoznania się z programem kolędy oraz z wskazówkami odnośnie przyjęcia księdza po kolędzie, które umieszczone są już na tablicach ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Kolejne etapy kolędowania będę podawał na bieżąco w ogłoszeniach niedzielnych.

8.     Wszystkim parafianom, którzy Święta Bożego Narodzeni a przeżywać będą poza naszą parafią, już dziś życzę błogosławionych świąt, niech Chrystus znajdzie miejsce w Waszych domach i sercach, niech pokój tych świąt opromieni wszystkie dni całego roku. Szczęść Boże.