INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA ROK 2020

Opłatek Żywego Różańca 6.01.2020 (Trzech Króli)
po Mszy św. o 10:00.

Intencja ewangelizacyjna: Szerzenie pokoju na świecie.
Módlmy się, aby chrześcijanie, ci, którzy wyznają inne religie, i ludzie dobrej woli szerzyli pokój i sprawiedliwość na świecie.

Intencja parafialna: O liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i katechetyczne, oraz o nowych szafarzy nadzwyczajnych Komunii św. dla naszej archidiecezji.

Intencja powszechna: Słuchanie wołania migrantów.
Módlmy się, aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludzi, był słyszany i brany pod uwagę.

Intencja parafialna:  Za rodziny naszej parafii, aby mocą Bożą żyły w jedności i wzajemnej miłości.

Intencja ewangelizacyjna: Katolicy w Chinach.
Módlmy się, aby Kościół w Chinach trwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności.

Intencja parafialna: O regularne, pełne i czynne uczestnictwo w Eucharystii wszystkich naszych parafian.

Intencja powszechna: Wyzwolenie się z uzależnień.
Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie.

Intencja parafialna: O odkrycie i głębokie przeżywanie radości płynącej z tajemnicy paschalnej i przyjęcia łaski przebaczenia w spowiedzi.

Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów.
Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.

Intencja parafialna: O liczne i radosne uczestnictwo naszych parafian w nabożeństwach majowych, szczególnie dzieci i młodzieży.

CZERWIEC

Intencja ewangelizacyjna: Droga serca.
Módlmy się, aby wszyscy, którzy cierpią, znaleźli drogi życia, dając się poruszyć przez Serce Jezusa.

Intencja parafialna: Aby uczestnictwo we Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu napełniało nas miłością do Chrystusa i Jego Kościoła.

LIPIEC

Intencja powszechna: Nasze rodziny.
Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

Intencja parafialna: Aby wakacyjny wypoczynek dzieci, młodzieży i całych rodzin był połączony z odkrywaniem Boga obecnego w świecie, który stworzył.

SIERPIEŃ

Intencja powszechna: Świat ludzi morza.
Módlmy się za wszystkie osoby, które pracują i żyją dzięki morzu, w tym marynarze, rybacy i ich rodziny.

Intencja parafialna: Aby św. Maksymilian Maria Kolbe wyprosił u Boga łaskę powołań do służby w Kościele dla naszych parafian.

Intencja powszechna: Szanowanie zasobów planety.
Módlmy się, aby zasoby planety nie były rozgrabiane, lecz dzielone w sposób sprawiedliwy i pełen szacunku.

Intencja parafialna: Aby szkoły, w których uczą się nasze dzieci i młodzież zawsze przekazywały tylko prawdę i wartości moralne.

Intencja ewangelizacyjna: Misja świeckich w Kościele.
Módlmy się, aby na mocy chrztu wierni świeccy, zwłaszcza kobiety, mieli większy udział w instytucjach odpowiedzialnych za Kościół.

Intencja parafialna: O odnowienie praktyki rodzinnego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych oraz wspólnego odmawiania różańca w rodzinach, jak prosiła Maryja w Gietrzwałdzie.

Intencja powszechna: Sztuczna inteligencja.
Módlmy się, aby postęp w zakresie robotyki i sztucznej inteligencji zawsze służył istocie ludzkiej.

Intencja parafialna: Aby Bóg przyjął do radości w niebie naszych zmarłych, a nam, żyjącym na ziemi, dał iść wiernie drogą zbawienia.

Intencja ewangelizacyjna: Za życie modlitwy.
Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem żywiła się Słowem Bożym i życiem modlitwy.

Intencja parafialna: Aby Chrystus przychodzący na świat znalazł w sercach naszych parafian przygotowane miejsce, gotowe na Jego stałe zamieszkanie.

Msze św. w intencji Żywego różańca odprawiane są w pierwsze piątki o 18:00.

W pierwsze soboty Żywy Różaniec prowadzi modlitwę różańcową przed wieczorną Mszą św.

Nabożeństwa Wielkiej Nowenny Gietrzwałdzkiej przed 150-leciem objawień w 27 dzień każdego miesiąca w ramach wieczornej Mszy św.

W pierwsze czwartki miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej.