PRZYGOTOWANIE DO WIZYTY KOLĘDOWEJ

* Kapłan odwiedzający rodziny po kolędzie przybywa w imieniu Chrystusa, aby błogosławić rodzinie, która otwiera drzwi swego domu, aby poznać osoby mieszkające w parafii oraz ich problemy i potrzeby duszpasterskie. Dlatego rozmowa będzie głównie dotyczyła spraw wiary.

* W dniu kolędy w domu powinni być obecni, w miarę możności, wszyscy domownicy. Jeśli wiadomo, że zaproponowany termin nie pasuje, to można uzgodnić z księdzem inny, dogodniejszy termin, nawet poza harmonogramem wizyt. (Telefon jest dostępny na stronie internetowej parafii.)

* Nowe rodziny, które sprowadziły się do naszej parafii proszę o wcześniejsze zgłoszenie swego pragnienia przyjęcia kolędy, bym niechcący kogoś nie pominął. Podobnie proszę o osobiste zaproszenie od osób czy rodzin, które z jakichś powodów w ostatnich latach nie przyjmowały kapłana. Można to uczynić osobiście lub telefonicznie.

* Proszę uwiązać lub zamknąć psy, odgarnąć śnieg i posypać śliskie miejsca.

* Bardzo miło jest, jeśli gospodarz otwiera drzwi i wprowadza do domu, po zakończeniu wizyty, jeśli to możliwe, odprowadza do następnego mieszkania.

* Stół wypadałoby nakryć białym obrusem. Na stole ustawiamy krzyż, świece, wodę święconą przyniesioną z kościoła i kropidło.

* Bardzo proszę wyłączyć telewizor, radio i różne inne odtwarzacze, które będą przeszkadzać w modlitwie i rozmowie duszpasterskiej.

* Jeśli któraś rodzina chce poczęstować księdza posiłkiem, to dobrze by było o tym wcześniej (np. w niedzielę poprzedzającą) uprzedzić księdza. Proszę nie częstować alkoholem przy kolędzie.

* Bardzo proszę także życzliwie przypomnieć sąsiadom o terminie kolędy.

* Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone są na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii. Z tych ofiar także część (1/3) jest dla księdza kolędującego na jego potrzeby, oraz część (1,20 zł od każdego zameldowanego mieszkańca) na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej.