15 grudnia 2019 r. – III niedziela Adwentu

1.     W tym tygodniu Msze św.:
niedziela    8:00   † Cecylia
                10:00   † Zofia Kolenda
                18:00   † Jan, Józef Ardziewicz, rodzice, teściowie
Taca na wsparcie pracy duszpasterskiej rekolekcjonisty.
wtorek      18:00
środa       18:00
czwartek  18:00   † Maria Machnowska 1 rocz.
piątek       18:00
niedziela    8:00   † Franciszek, Maria, Eugeniusz, Apolonia
                 10:00   † Franciszka Sienkiewicz 5 rocz.
                 18:00   † Eugeniusz Dawid 1 mies.

2.     Roraty w tym tygodniu we wtorek i czwartek o 18:00. Na roraty przynosimy lampiony lub świece.

3.     Dziękuję serdecznie naszemu rekolekcjoniście, ks. Bartłomiejowi, księżom spowiednikom z naszego dekanatu. Dziękuję służbie liturgicznej, czytającym, śpiewającym i grającym w czasie liturgii. Dziękuję mojej mamie i wszystkim paniom wspomagającym naszą kuchnię plebanijną na czas rekolekcji oraz wszystkim ofiarodawcom różnych produktów na stół rekolekcyjny.

4.     Dziś planowany jest opłatek wiejski, który tym razem odbędzie się nad jeziorem Linowskim pod wiatą. Sołtys, rada sołecka i stowarzyszenia zapraszają na godz. 15:00.

5.     Już w najbliższą sobotę od godz. 10:00 planujemy ustawianie choinek i żłóbka – dekoracji świątecznej. Zapraszam do pomocy.

6.     Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła rodziny z ul. Ogrodowa 11, 13, 17.

7.     Taca w ubiegłą niedzielę wyniosła 754,32 zł. Ofiary do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie 222,82 zł.

8.     Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w numerze: jak kardynał Krajewski zamienił rzymski pałac w dom dla ubogich. A TAKŻE: o tym, jak rodziło się kapłańskie powołanie papieża Franciszka, oraz o historycznych kłamstwach lewicy. (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Miłujcie się! (4 zł) Dla dzieci polecam najnowszy Mały Gość Niedzielny. (5 zł)W zakrystii są do nabycia opłatki na wieczerzę wigilijną – ofiara dobrowolna. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – małe 5 zł.

9.     W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka † Teresa Rudnicka. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu.