24 listopada 2019 r. – Chrystusa Króla

1.     W tym tygodniu Msze św.:
niedziela    8:00   † Teresa Paszkowska 9 rocz.
                10:00   † Jan Brzeziński 3 rocz.
                18:00   o błog. Boże dla Jarosława z okazji 50 urodzin
Taca na Seminarium Duchowne.
poniedziałek        18:00   zbiorowa za zmarłych
wtorek      18:00   zbiorowa za zmarłych
środa       18:00   zbiorowa za zmarłych
czwartek  18:00   † Janina Świda 1 mies.
piątek       18:00   zbiorowa za zmarłych
sobota      18:00   † z rodziny, przyjaciół, znajomych
niedziela    8:00   † Janina Świda (od firmy pogrzebowej)
                 10:00   † Remigiusz Krasowski 31 rocz., rodzice Władysława, Jan Włodarzewscy, Marian Mączyński
                 18:00   † ks. Tadeusz Bugaj

2.     Wypominki za naszych zmarłych odczytujemy o 17:30 łącząc je z modlitwą różańcową.

3.     Dziś spotkanie Rady Duszpasterskiej po Mszy św. o 10:00.

4.     W tym tygodniu we środę wieczorną Mszę św. połączymy z Nowenną Gietrzwałdzką.

5.     Spotkanie Rady Ekonomicznej we czwartek po wieczornej Mszy św.

6.     W następną niedzielę rozpoczniemy Adwent. Jak co roku zapraszam chętnych do przygotowania parafialnego wieńca adwentowego. Zachęcam także do przygotowania rodzinnych wieńców adwentowych, które poświęcimy na Mszach św. w następną niedzielę.

7.     Spotkanie rodziców i dzieci komunijnych w następną niedzielę po Mszy św. o 10:00.

8.     Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła rodziny z ul. Grabowa 5, 7, 13.

9.     Taca w ubiegłą niedzielę wyniosła 897,49 zł.

10.  Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w numerze: bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny z Janem Pawłem II na 2020 rok. A TAKŻE: czy w Polsce jest przestrzegana wolność religijna? oraz o prawdopodobnie najstarszym sanktuarium Maryjnym w Europie (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam najnowszy dwumiesięcznik Miłujcie się! (4 zł) Dla dzieci polecam najnowszy Mały Gość Niedzielny. (5 zł)W zakrystii są do nabycia kalendarze ze zdjęciami św. Jana Pawła II na 2020 r. po 3 zł. Są także do nabycia małe domowe kropidełka na kolędę, po 5 zł lub po 3,50 zł, oraz opłatki na wieczerzę wigilijną – ofiara dobrowolna. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duże 15 zł, małe 5 zł.

11.  W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina ś†p Eugeniusza Dawid. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.