27 października 2019 r. – XXX niedziela zwykła

1.     W tym tygodniu Msze św.:
niedziela   8:00   † Stefania Domin 11 rocz.
                10:00   † Marian Bartnicki
                18:00   † ks. Tadeusz Bugaj z okazji imienin, oraz jego mamę Irenę
Taca na potrzeby parafii.
poniedziałek        18:00    † Gertruda, Werner Daniłowscy, Marta Arendt, Joanna Szwarc
wtorek      18:00
środa    10:00    † Janina Świda pogrzeb
    18:00    † Tadeusz, Stanisława, Aleksandra
czwartek  18:00
piątek      Wszystkich Świętych
                   8:00   za parafian
                10:00   w int. Żywego Różańca
Taca na potrzeby parafii.
sobota     Dzień Zaduszny
                 10:00   † ks. Tadeusz Bugaj
                18:00   za parafian
  8:00   dusze w czyśćcu cierpiące
                 10:00   † Wiesław Ćwiek 14 rocz.
                 18:00   zbiorowa za zmarłych w listopadzie

2.     Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są do czwartku o 17:30. Dziś w ramach nabożeństwa różańcowego odprawimy także nowennę gietrzwałdzką.

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Ponieważ tego samego dnia jest Uroczystość Wszystkich Świętych, chorych i starszych odwiedzę we czwartek przed południem.

4.     W Uroczystość Wszystkich Świętych pamiętajmy o uczestnictwie we Mszy św., gdyż jest to święto obowiązkowe dla katolików. Tego dnia z racji Uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.

5.     W Barczewie 1 listopada po Mszy św. o godz. 11:30 procesja z kościoła św. Anny na cmentarz komunalny z modlitwą za zmarłych. Po procesji na cmentarzu księża będą do dyspozycji tych, którzy chcieliby poświęcić nagrobki.

6.     Wypominki za naszych zmarłych odczytywać będziemy od 2 listopada o 17:30 łącząc je z modlitwą różańcową. Msze św. zbiorowe za zmarłych odprawiane są zgodnie z kolejnością złożenia i na kolejne dni będą intencje wyczytywane w niedziele.

7.     Dziękuję państwu Michalczyk z Łęgajn za wyhodowane przez siebie i ofiarowane dla parafii kwiaty, które są przy krzyżu misyjnym, przy figurze Niepokalanej i przy głazie pamiątkowym ks. Tadeusza Bugaja. Dziękuję panom: Tadeuszowi Ćwiek, Andrzejowi Drzymalskiemu, Mariuszowi Godlewskiemu, Leonardowi Certa, Jarosławowi Karpińskiemu i Kazimierzowi Rupińskiemu za wczorajsze porządkowanie zieleni przy kościele. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu. Dziękuję także za ofiarowane do kościoła kwiaty. W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła rodziny z ul. Leśnej, Świerkowej.

8.     Taca na misje w ubiegłą niedzielę wyniosła 762,19 zł.

9.     Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w numerze: Płyta DVD z filmem „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi, więcej na ten temat w artykule Franciszka Kucharczaka: „Bernadetta – skromny gigant” (6 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam najnowszy dwumiesięcznik Miłujcie się! (4 zł) Dla dzieci polecam najnowszy Mały Gość Niedzielny. (5 zł)W zakrystii są do nabycia kalendarze ze zdjęciami św. Jana Pawła II na 2020 r. po 3 zł.