8 września 2019 r. – XXIII niedziela zwykła

1.     W tym tygodniu Msze św.:
niedziela   8:00   † rodz. Wedig, Redig
                 10:00   † Jan 21 rocz.
                 18:00   o nawrócenie znajomych
Taca na potrzeby parafii.
wtorek      18:00
środa       18:00
czwartek  18:00
piątek       18:00
sobota      16:00   ślubna
  8:00   † Jan, Marian Rudniccy
                 10:00   Zbiorowa:
                            † Werner 24 rocz. – mąż i córka † Beata
                            o zdrowie Gertrudy Bolińskiej
                            † dusze w czyśćcu cierpiące
                 18:00   † Marian, Anna Wąsowscy
Taca na potrzeby parafii.
Puszka na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy

2.     Dziękuję za przywieziony wczoraj wieniec dożynkowy, który na gminnych dożynkach zajął pierwsze miejsce. Gratuluję jego twórcom.

3.     Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła rodziny państwa młodych przygotowujących się do sobotniego ślubu.

4.     Taca w ubiegłą niedzielę wyniosła 693,20 zł, z tego na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej przekazaliśmy 246,10 zł.

5.     Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. zapraszam na spotkanie w następną niedzielę po Mszy św. o 10:00. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców będzie za dwa tygodnie.

6.     Archidiecezja Warmińska, podobnie jak inne Kościoły lokalne, włącza się w modlitewną akcję „Polska pod Krzyżem”, która odbędzie się 14 września br. w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Główne spotkanie modlitewne odbędzie się na lotnisku Włocławek-Kruszyn. W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego. Tego dnia, tradycyjnymi centrami kultu Krzyża Pańskiego w naszej Archidiecezji będą świątynie w Braniewie, Chwalęcinie, Głotowie, Klebarku Wielkim, Klonie, Korszach, Lidzbarku Warmińskim, Miłakowie, Szczytnie i Szestnie. Kto może niech pojedzie do Włocławka lub innych diecezjalnych centrów modlitwy przy Krzyżu Chrystusa. (Głotowo godz. 12:00, Klebark Wielki godz. 18:00). W naszej parafii o 16:00 Msza św. ślubna a po niej zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę przy krzyżu misyjnym. Zachęcam także z tej okazji do zadbania o krzyże przydrożne w naszej parafii, (Niektóre wymagają wymiany.) o ich oczyszczenie i przyozdobienie.

7.     Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w numerze: Czy katolik może uczestniczyć w wojnie? Czy istnieje wojna sprawiedliwa i czy konflikt zbrojny może prowadzić do dobrego celu? Jaka jest prawda o płonących lasach Amazonii i dlaczego te pożary powinny nas obchodzić. Jak uchronić dziecko przed zagrożeniami, które może spotkać w internecie. Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny.