1 września 2019 r. – XXII niedziela zwykła

1.     W tym tygodniu Msze św.:
niedziela   8:00   † Marianna Parda 11 rocz., Ludmiła Parda
                10:00   † rodzice i ich dzieci, Genowefa, Stanisław, Janusz
                18:00   † ks. Tadeusz Bugaj
poniedziałek        8:00     Początek Roku Szkolnego
wtorek      18:00
środa       18:00
czwartek  18:00
piątek       18:00   w int. Żywego Różańca
sobota      18:00   † Hildegarda i Werner Daniłowscy
  8:00   † rodz. Wedig, Redig
                 10:00   † Jan
                 18:00   o nawrócenie znajomych
Taca na potrzeby parafii.

2.     W tym przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych w domach odwiedzę w piątek przed południem. W pierwszą sobotę miesiąca przed Mszą św. modlimy się na różańcu.

3.     Na początek roku szkolnego zachęcam wszystkich do spowiedzi aby z Bogiem rozpocząć nowy rok nauki i pracy. Spowiedź od wtorku codziennie przed Mszą św. wieczorną.

4.     Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu.

5.     Taca w ubiegłą niedzielę na cele parafialne wyniosła 938,66 zł.

6.     Już za tydzień przypada główny odpust w Gietrzwałdzie Narodzenia NMP. Chętnych do udziału w pielgrzymce pieszej z Olsztyna do Gietrzwałdu zapraszam do zgłaszania się w zakrystii, aby uzgodnić sprawę dowozu i powrotu autokarem.

7.     Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w numerze: dlaczego egzorcyzm powinna poprzedzać wizyta u lekarza psychiatry? Więcej na ten temat w rozmowie z o. Pawłem Adamikiem: „Strach się bać”, a także o 95-letniej Włoszce, która samotnie pieszo pielgrzymowała na Jasną Górę, gdzie dotarła przed uroczystością MB Częstochowskiej; O Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.