25 sierpnia 2019 r. – XXI niedziela zwykła

1.     W tym tygodniu Msze św.:
niedziela   8:00   † Józef Certa
                 10:00   † Artur Ścigała 7 rocz.
                 18:00   † Zofia Kowalska 1 mies.
Taca na potrzeby parafii.
poniedziałek       Uroczystość NMP Częstochowskiej
                 18:00   za parafian
wtorek      18:00   Nowenna Gietrzwałdzka        sobota      18:00   w int. Dariusza z okazji 50 rocz. urodzin
                            † Stanisława, Józef
  8:00   † Marianna Parda 11 rocz., Ludmiła Parda
                 10:00   † rodzice i ich dzieci, Genowefa, Stanisław, Janusz
                 18:00   † ks. Tadeusz Bugaj

2.     We wtorek zapraszam na miesięczne spotkanie w ramach Wielkiej Nowenny Gietrzwałdzkiej przed 150-leciem objawień Matki Bożej.

3.     Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu, dziękuję również za kwiaty. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu proszę rodziny z Łęgajn, ul. Dębowa 16 pierwsza klatka.

4.     Taca w ubiegłą niedzielę wyniosła 748,50 zł, z tego na Archidiecezjalny Fundusz Nauki i Studiów 412,75 zł.

5. Już 8 września przypada główny odpust w Gietrzwałdzie Narodzenia NMP. Chętnych do udziału w pielgrzymce pieszej z Olsztyna do Gietrzwałdu zapraszam do zgłaszania się w zakrystii, aby uzgodnić sprawę dowozu i powrotu autokarem.

6.     Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w numerze: znajdziemy odpowiedź na pytanie: dlaczego tak ważne jest zachowanie tajemnicy spowiedzi. „Raczej pójdę do więzienia niż złamię tajemnicę spowiedzi” – deklaruje jeden z australijskich arcybiskupów, więcej na ten temat w artykule ks. Adama Pawlaszczyka: „Z konfesjonałów do więzień”. A także o łaskach wymodlonych przed jasnogórską ikoną, więcej na ten temat w artykule Franciszka Kucharczaka: „Święta z Częstochowy”, oraz o sanktuarium maryjnym w Kevelear, gdzie modli się najwięcej Niemców, więcej na ten temat w artykule Jacka Dzidziny: „Głos na pustyni”.