16 grudnia 2018 r. – III niedziela Adwentu

1.    W tym tygodniu Msze św.:         
niedziela    8:00   † Józef, Jan Ardziewicz                     
                10:00   † Cyryl, Janina Fomiczuk, rodz. Chomiczuk, Barbachen, Tyszkiewicz, Tatol       
                18:00   † Franciszek, Maria, rodzeństwo Stępień     
Taca na wsparcie pracy duszpasterskiej rekolekcjonisty.         
wtorek      18:00   Roraty
piątek       18:00   Roraty
niedziela    8:00   † Cecylia Rachubka              
                10:00   5 rocznica chrztu Zuzanny    
                18:00   † Franciszka Sienkiewicz 4 rocz.      
Taca na potrzeby parafii.

2.    Dziękuję naszemu rekolekcjoniście, spowiednikom, mamie i paniom posługującym w kuchni oraz wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli naszą parafialną kuchnię na czas rekolekcji. Naczynia do odebrania na plebanii.

3.    Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie dziś po Mszy św. o 10:00. Jak zwykle zapraszam także rodziców.

4.    Rada Sołecka zaprasza na opłatek wiejski, który będzie dziś o 16:00 na placu przy sklepie Lewiatan w Łęgajnach.

5.    Na roraty (wtorek i piątek 18:00) przychodzimy z lampionami i świecami. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W tym tygodniu będą już ostatnie roraty w tym roku.

6.    Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu. Ustawianie choinek i dekoracji świątecznej w kościele w najbliższą sobotę od 14:00. Później sprzątanie. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny z Kaplityn 24/1, 24/2, 25/1, 25/2, 25/3, 25/4, 25B.

7.    Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafii wyniosła 781,01 zł. Puszka na pomoc Kościołowi na Wschodzie 359,30 zł.

8.    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego – Bezpłatny dodatek – płyta CD z najpiękniejszymi kolędami. PONADTO W „GOŚCIU”: O tym jak kardynał Henry Newman odkrył pełną prawdę w kościele katolickim. Na świecie zamordowano w tym roku 35 księży. Opracowany w Watykanie raport pokazuje, że jest to najczarniejszy bilans od 2000 roku. Polecam także miesięcznik dla dzieci „Mały Gość niedzielny” a w nim: „Bilet do nieba” – specjalne opowiadanie na święta. O najmłodszych europejskich księżniczkach. Miłujcie się! – dwumiesięcznik adresowany do młodzieży i dorosłych.

9.    W zakrystii jest możliwość nabycia małych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (5 zł), oraz opłatków na wieczerzę wigilijną: ofiara dobrowolna. Są także kalendarze papieskie na 2019 r. po 3 zł.

10. W imieniu Jego Ekscelencji Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego pragnę wszystkich zaprosić do udziału w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, które po wielu latach starania zagości w naszym województwie. Będzie to widowisko muzyczne Betlejem na Warmii i Mazurach. Koncert ten odbędzie się11 stycznia 2019 r. w Expo Arenie w Ostródzie o godzinie 19.00. Wydarzenie to,oprócz niewątpliwych walorów estetycznych jest połączone także z akcją charytatywną na rzecz budowy HOSPICJUM DLA DZIECI w Olsztynie. Kupując bilety,cegiełki czy też płyty z koncertów z zeszłorocznej edycji wspieracie to wspaniałe dzieło. W tym roku wystąpią: Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski,Grażyna Łabaszewska, Bovska, Antonina Krzysztoń i inni. Bilety w cenie 50 zł,60 zł, 80 zł można zamawiać w zakrystii.

9 grudnia 2018 r. – II niedziela Adwentu

1.    W tym tygodniu Msze św.:         
niedziela    8:00   †Sławomir Potorski 3 rocz., rodz. Potorskich                      
                10:00   † Zofia Kolenda         
                18:00   † ks. Tadeusz Bugaj  
Taca na potrzeby parafii.
Puszka – Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
      
poniedziałek        18:00   Roraty – o błog. Boże dla Danieli zokazji imienin     
środa       18:00   Roraty – o błog. Boże dla Aleksandry z okazji imienin                      
piątek       10:00   † Henryk 25 rocz., Stanisława, Grzegorz, Henryka  
                11:00   dzieci
                 18:00                          
sobota      10:00              
                18:00              
niedziela    8:00   †Józef, Jan Ardziewicz                     
                10:00   † Cyryl, Janina Fomiczuk, rodz. Chomiczuk, Barbachen, Tyszkiewicz, Tatol       
                18:00   † Franciszek, Maria, rodzeństwo Stępień     
Taca na wsparcie pracy duszpasterskiej rekolekcjonisty.         

2.    Roraty w naszym kościele w tym tygodniu odprawiane będą w poniedziałek i środę o 18:00. Na roraty przychodzimy z lampionami i świecami. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.

3.    W piątek, sobotę i niedzielę przeżywać będziemy rekolekcje adwentowe. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcjonisty,spowiedników i wszystkich parafian o głębokie przeżycie rekolekcji i dobrą spowiedź.

4.    Rada Sołecka zaprasza na opłatek wiejski, który będzie w następną niedzielę o 16:00 na placu przy sklepie Lewiatan w Łęgajnach.

5.    Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie w następną niedzielę po Mszy św. o 10:00. Jak zwykle zapraszam także rodziców.

6.   W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny z Kaplityn16, 18, 21.

7.     Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 762,69 zł., z tego na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej 244,70 zł.

8.    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego – Czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat Kościoła? PONADTO W „GOŚCIU”: „Małe cuda są po coś”, czyli niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii. O marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce. Polecam także miesięcznik dla dzieci „Mały Gość niedzielny„oraz dwumiesięcznik Miłujcie się! adresowany do młodzieży i dorosłych.

9.    W zakrystii jest już możliwość nabycia małych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (5 zł), oraz opłatków na wieczerzę wigilijną:ofiara dobrowolna.

10. W zakrystii przyjmujemy zapisy na zakup biletów koncert „Betlejem w Polsce” 11 stycznia 2019 r. w Ostródzie i płyt z koncertem.Każdy kto kupi bilet na koncert (50 zł, 60 zł, 80 zł), zakupi płytę (40 zł) lub złoży darowiznę poprzez cegiełkę (20 zł, 50 zł) zostanie „Ambasadorem Miłosierdzia”. Fundusze pozyskane dzięki tej akcji pomogą realizować lokalnie dzieła ewangelizacyjne oraz wsparcie dla osób potrzebujących. Celem głównym jest Budowa HOSPICJUM DLA DZIECI w Olsztynie.

2 grudnia 2018 r. – I niedziela Adwentu

1.    W tym tygodniu Msze św.:         
niedziela    8:00   †Stanisław Parda 18 rocz.               
                10:00   † Bolesław Sobotka, Mieczysław Żubrowski
                18:00   † Renata, Grzegorz Parafiniuk          
Taca na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej.    
wtorek      18:00   Roraty                                    
piątek       18:00   Roraty – w int. Żywego Różańca                  
sobota      18:00   † Wiesława Pioch 5 rocz., Anna Głuchowska 1 rocz., Stanisław Mila 24 rocz.        
niedziela    8:00   †Sławomir Potorski 3 rocz., rodz. Potorskich                      
                10:00   † Zofia Kolenda         
                18:00   † ks. Tadeusz Bugaj  
Taca na potrzeby parafii.
Puszka – Pomoc Kościołowi na Wschodzie.      

2.    Dziś po Mszy św. o 10:00 spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii.

3.    W Adwencie towarzyszymy NMP w jej drodze ku Bożemu Narodzeniu uczestnicząc w Roratach, które w naszym kościele w tym tygodniu odprawiane będą we wtorek i piątek o 18:00. Na roraty przychodzimy z lampionami i świecami. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Tegoroczne rekolekcje adwentowe w dniach 14-16 grudnia poprowadzi ks. Ryszard Półtorak proboszcz parafii św. Trójcy w Elblągu.

4.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Tego dnia chorych w domach odwiedzę przed południem.

5.    Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościół w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny z Kaplityn12B, 14, 14A.

6.    Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafii wyniosła 699,01 zł., z tego na Seminarium Duchowne 465,10 zł. Dziękuję także za kolejne wpłaty na nasze cele inwestycyjne: dokończenie remontu kaplicy i głównego wejścia do kościoła.

7.    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego – Z Duchem Twoim -Rozpoczynamy cykl adwentowy poświęcony siedmiu darom Ducha Świętego. Jakie dary zsyła na nas Duch Święty i  jak należy je rozumieć? PONADTO W „GOŚCIU”: O zamordowanych zakonnikach i siostrach w Algierii, którzy zostaną beatyfikowani 8 grudnia. Czym się kierować podczas poszukiwań prezentów dla najbliższych? W najnowszym „Małym Gościu„:Lampion na tegoroczne Roraty, O Duchu Świętym – jak rozpoznać i wykorzystać sygnały, które codziennie nam wysyła. O św. Mikołaju – czy był prawdziwy, czy zmyślony, i co na to naukowcy? Polecam także dwumiesięcznik Miłujcie się!adresowany do młodzieży i dorosłych.

8.    W zakrystii jest już możliwość nabycia świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe 5 zł, oraz opłatków na wieczerzę wigilijną: ofiara dobrowolna.

9.    11 stycznia 2019 r. po raz pierwszy będzie miało miejsce wyjątkowe spotkanie „Betlejem na Warmii i Mazurach”. Jest to profesjonalne wydarzenie o charakterze ewangelizacyjnym, dobroczynnym i kulturotwórczym. Wydarzy się w 14. największych miastach w Polsce, również w naszej Archidiecezji w Ostródzie. Dotychczas odbyło się 26. takich koncertów, w których uczestniczyło 125 tysięcy osób. Akcja ta posiada patronat Przewodniczącego Episkopatu Polski, Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego oraz Ordynariusza naszej Archidiecezji Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego. Cały dochód z tego wydarzenia wspiera akcję charytatywną. Każdy kto kupi bilet na koncert(50 zł, 60 zł, 80 zł) zakupi płytę (40 zł) lub złoży darowiznę poprzez cegiełkę zostanie „Ambasadorem Miłosierdzia”. Fundusze pozyskane dzięki tej akcji pomogą realizować lokalnie dzieła ewangelizacyjne oraz wsparcie dla osób potrzebujących. Celem głównym jest Budowa HOSPICJUM DLA DZIECI w Olsztynie.Zgłoszenia chętnych do nabycia biletów, płyt czy cegiełek w zakrystii. Jeśli będzie więcej chętnych to możliwy jest dojazd do Ostródy wspólnym transportem.

25 listopada 2018 r. – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1.     W tym tygodniu Msze św.:         
niedziela    8:00   † Jadwiga 10 rocz., Michał                
                10:00   † Agnieszka, Hubert Konecka, rodzice, † rodz. Chilla, Bielau, Guzikowskich     
                18:00   † Teresa Paszkowska 8 rocz.           
Taca na Seminarium.     
poniedziałek        18:00   zbiorowa za zmarłych
wtorek      18:00   zbiorowa za zmarłych                                    
środa       18:00   zbiorowa za zmarłych                        
czwartek  18:00   za parafian                 
piątek       18:00   za parafian                 
sobota      18:00   za parafian     
niedziela    8:00   † Stanisław Parda 18 rocz.               
                10:00   † Bolesław Sobotka, Mieczysław Żubrowski
                18:00   † Renata, Grzegorz Parafiniuk          
Taca na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej.    

2.    Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach do piątku o 17:30.

3.    Dziś spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o 10:00.

4.    W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszam wszystkich czcicieli Maryi na różaniec przed Mszą św.

5.     W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10:00 spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii.

6.    Następną pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny w Kościele. W niedzielę na Mszach św. będzie okazja do poświęcenia wieńców adwentowych.

7.    Dziękuję rodzinie, która sprzątała kościół w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny z Kaplityn 7A,10,11,12.

8.    Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafii wyniosła 643,70 zł. Dziękuję także za kolejne wpłaty na nasze cele inwestycyjne: dokończenie remontu kaplicy i głównego wejścia do kościoła.

9.    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego – Bezpłatny dodatek: kalendarz ścienny na rok 2019. PONADTO W „GOŚCIU”: O Jezusie Chrystusie, Królu królów, który stał się pokornym Sługą Jahwe. Głos w dyskusji o szczepionkach – pomagają, czy szkodzą? W najnowszym „Małym Gościu„:Lampion na tegoroczne Roraty, O Duchu Świętym – jak rozpoznać i wykorzystać sygnały, które codziennie nam wysyła. O św. Mikołaju – czy był prawdziwy, czy zmyślony, i co na to naukowcy? Polecam także dwumiesięcznik Miłujcie się!adresowany do młodzieży i dorosłych.

10. W zakrystii jest już możliwość nabycia świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe 5 zł, duże 15 zł, oraz opłatków na wieczerzę wigilijną: ofiara dobrowolna.

18 listopada 2018 r. – Rocznica poświęcenia kościoła

1.     W tym tygodniu Msze św.:         
niedziela    8:00   † Bronisław Parda 1 rocz.                 
                10:00   † Bernard, Maria, Cecylia      
                18:00   zbiorowa za zmarłych
Taca na potrzeby parafii.
poniedziałek        18:00   zbiorowa za zmarłych
wtorek      18:00   zbiorowa za zmarłych                                    
środa       18:00   zbiorowa za zmarłych                        
czwartek  18:00   † Cecylia                    
piątek       18:00   zbiorowa za zmarłych            
sobota      18:00   o błog. Boże dla Jarosława z okazji urodzin 
niedziela    8:00   † Jadwiga 10 rocz., Michał                
                10:00   † Agnieszka, Hubert Konecka, rodzice, † rodz. Chilla, Bielau, Guzikowskich     
                18:00   † Teresa Paszkowska 8 rocz.           
Taca na Seminarium.     

2.     Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach codziennie o 17:30. Msze św. zbiorowe za zmarłych zgodnie z zapowiedziami.

3.     Dziś po Mszy św. inauguracja prac nowej Rady Ekonomicznej naszej parafii.

4.     W przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o 10:00.

5.     W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny z Kaplityn 6B, 6C, 6E, 6F.

6.     Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafii wyniosła 729,20 zł. Dziękuję także za kolejne wpłaty na nasze cele inwestycyjne: dokończenie remontu kaplicy i głównego wejścia do kościoła.

7.     Członków Żywego Różańca zachęcam do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w Gietrzwałdzie w dniach od  23 listopada (piątek 17:00) do 25 listopada (niedziela) do obiadu. Szczegółowe informacje i zgłoszenia u pani Elizy Skindel, jak najszybciej. Numer telefonu można otrzymać w zakrystii.

8.     Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. W najnowszym numerze „Gościa niedzielnego” znajdziemy jak zwykle ciekawe artykuły. Polecam także najnowszy „Mały Gość niedzielny” dla dzieci oraz dwumiesięcznik adresowany do młodzieży i dorosłych Miłujcie się!

9.     W zakrystii jest już możliwość nabycia świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe 5 zł i duże 15 zł, oraz opłatków na wieczerzę wigilijną: ofiara dobrowolna.

11 listopada 2018 r. – XXXII niedziela zwykła

1.     W tym tygodniu Msze św.:         
niedziela    8:00   † Stanisław Ścięgaj 30 rocz., Zofia Ścięgaj              
                10:00   za Ojczyznę   
                18:00   zbiorowa za zmarłych
Taca na potrzeby parafii.
poniedziałek        18:00   zbiorowa za zmarłych
wtorek      18:00   zbiorowa za zmarłych                                    
środa       18:00   zbiorowa za zmarłych                        
czwartek  18:00   zbiorowa za zmarłych            
piątek       18:00   zbiorowa za zmarłych            
sobota      18:00   zbiorowa za zmarłych
niedziela    8:00   † Bronisław Parda 1 rocz.                 
                10:00   † Bernard, Maria, Cecylia      
                18:00   zbiorowa za zmarłych
Taca na potrzeby parafii.

2.     Dziś o godz. 12:00 w kościołach zabiją dzwony. Dzwony towarzyszą wiernym w codziennych i świątecznych spotkaniach z Bogiem, w pożegnaniu zmarłych ale także w ważnych wydarzeniach w historii naszej ojczyzny, takim na przykład był wybór kard. Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II, czy też jego śmierć. Bicie dzwonów oznacza doniosłość chwili. Tak będzie również w dniu, w którym świętujemy  100-lecie odzyskania niepodległości. Dźwięk dzwonów niech będzie wezwaniem do modlitwy w intencji tych, którzy oddali życie za ojczyznę oraz znakiem wdzięczności Bogu i ludziom za wolność i niepodległość Polski.

3.     Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach codziennie o 17:30. Msze św. zbiorowe za zmarłych zgodnie z zapowiedziami według kolejności składania.

4.     19 listopada 2006 r. ks. Abp Wojciech Ziemba dokonał poświęcenia naszej świątyni ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. W następną niedzielę obchodzić już 12 rocznicę tego wydarzenia. Serdecznie zapraszam na Mszę św. o 10:00 wszystkich, którzy czynnie uczestniczyli w powstaniu naszego kościoła. Zapraszam także członków nowej Rady Ekonomicznej naszej parafii na inaugurację prac Rady.

5.     Na przyszłą niedzielę planowane było spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania, ale w związku z rocznicą poświęcenia kościoła i spotkaniem Rady Ekonomicznej bierzmowanych zapraszam za dwa tygodnie w niedzielę 25 listopada po Mszy św. o 10:00.

6.     Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny z Kaplityn 16A, 16E, 16I, 16N.

7.     Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 733,66 zł, z tego 244,70 zł na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej. Dziękuję także za kolejne wpłaty na nasze cele inwestycyjne: dokończenie remontu kaplicy i głównego wejścia do kościoła.

8.     Członków Żywego Różańca zachęcam do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w Gietrzwałdzie w dniach od  23 listopada (piątek 17:00) do 25 listopada (niedziela) do obiadu. Szczegółowe informacje i zgłoszenia u pani Elizy Skindel, jak najszybciej. Numer telefonu można otrzymać w zakrystii.

9.     Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. W najnowszym numerze „Gościa niedzielnego” znajdziemy jak zwykle ciekawe artykuły. Polecam także najnowszy „Mały Gość niedzielny” dla dzieci oraz dwumiesięcznik adresowany do młodzieży i dorosłych Miłujcie się!

4 listopada 2018 r. – XXXI niedziela zwykła

 1.     W tym tygodniu Msze św.:         
  niedziela    8:00   † Józef Wiktorowicz 40 rocz., Michał Wiktorowicz 3 rocz.              
                  10:00   † Wiesław Ćwiek 12 rocz.     
                  18:00   zbiorowa za zmarłych
  Taca na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej.    
  poniedziałek        18:00   † Maria Żądłowska 20 rocz.  
  wtorek      18:00   zbiorowa za zmarłych                                    
  środa       18:00   zbiorowa za zmarłych                        
  czwartek  18:00   zbiorowa za zmarłych            
  piątek       18:00  zbiorowa za zmarłych            
  sobota      18:00   † Remigiusz Krasowski 30 rocz., Władysława, Jan Włodarzewscy, Marian Mączyński      
  niedziela    8:00   † Stanisław Ścięgaj 30 rocz., Zofia Ścięgaj.             
                  10:00   za Ojczyznę   
                  18:00   zbiorowa za zmarłych
  Taca na potrzeby parafii.

2.     Jeszcze do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust ten możemy uzyskać raz dziennie pod zwykłymi warunkami.

3.     Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach od 2 listopada codziennie o 17:30. Msze św. zbiorowe za zmarłych zgodnie z zapowiedziami według kolejności składania.

4.     W następną niedzielę obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości w 100-lecie odzyskania niepodległości. Zapraszam na Mszę św. za Ojczyznę o 10:00. Pięknie by było aby w tej Mszy św. uczestniczyły poczty sztandarowe i przedstawiciele szkoły i organizacji działających na naszym terenie. Serdecznie zapraszam.

5.     Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny z Kaplityn 16, 16F, 16L.

6.     Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 841 zł. Puszka „Pomoc Kościołowi w Potrzebie – 229,11 zł. Taca 1 listopada 588,50 zł. Dziękuję także za kolejne wpłaty na nasze cele inwestycyjne: dokończenie remontu kaplicy i głównego wejścia do kościoła.

7.     Członków Żywego Różańca zachęcam do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w Gietrzwałdzie w dniach od 17:00 23 listopada (piątek) do 25 listopada (niedziela) do obiadu. Szczegółowe informacje i zgłoszenia u pani Elizy Skindel, jak najszybciej. Numer telefonu można otrzymać w zakrystii.

8.     Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. W najnowszym numerze „Gościa niedzielnego” znajdziemy jak zwykle ciekawe artykuły: Młodzi odsłonili piękne oblicze Kościoła. Poświęcony im synod był czasem autentycznego słuchania Ducha Świętego. Relacja „Gościa Niedzielnego” z Rzymu. PONADTO W „GOŚCIU”: O tym, czym jest dobra śmierć oraz o mniej znanym obliczu witaminy „D” oraz jej ważnym wpływie na zdrowie. Polecam także najnowszy „Mały Gość niedzielny” dla dzieci oraz dwumiesięcznik adresowany do młodzieży i dorosłych Miłujcie się!

INTENCJE LISTOPADOWE NA MSZE ZBIOROWE ZA ZMARŁYCH 2018

4. niedz. † rodzice Teresa i Bazyli Werbowy, mama Genowefa Grabowska. † Jan, Jadwiga, Józef, Jerzy, Alicja, Waldemar Suraj, Walenty, Janina, Jan, Stanisław, Rafał Krajwscy, Jolanta Kilik † rodz. Ochendowskich, rodz. Bartnickich † Maria, Michał Gil, Zofia, Stanisław, Ryszard Obrębski, Henryka, Jan Gliniecki
6. wt. † Józef, Jan, Janina Fijałkowscy † Konstanty, Genowefa Malina, Helena Seńko † rodz. Ostrowskich i Morzy, Wanda, Wojciech Organek, dusze w czyśćcu cierpiące † Jan, Władysława i Ryszard Włodarzewscy, Remigiusz Krasowski, rodzice, Henryka, Aleksander, Kazimierz i Marian Mączyńscy, Genowefa Bojarska, Jadwiga i Jan Suraj, ks. Tadeusz Bugaj
7. śr. † Magdalena, Stefania, Maria, Mariusz, Franciszek, Tadeusz Powichrowscy, Marianna, Czesław, Marek, Zenon Maciorowscy † Irena i Bolesław Ostrowscy, Katarzyna i Franciszek Żyła, Emilia i Jan Ostrowscy, Adam, Wacław, Krzysztof, rodz. Żyłów i Ostrowskich, nienarodzone dzieci, dusze w czyśćcu cierpiące † Antonina, Wacław, Mieczysław Olesińscy † Adam i Ewa Żurawcy, Kazimierz i Henryka Purzyccy, Józef Orzechowski, Józef Białczak, ks. Tadeusz Bugaj
8. czw. † Elżbieta i Czesław Frągnowscy, Stefania i Stanisław Suchodolscy, Krystyna i Tadeusz Budkiewicz, Maria i Janusz Kruczek, Andrzej Suchodolski, ks. Tadeusz Bugaj † Piotr i Jan Rosłaniec † Maria, Irena, Jan, Lucjan, Stefan Korpusik, o. Paweł, o. Sylwester, o. Anzelm, br. Wilhelm † Władysław, Konstanty, Zofia, rodz. Trzeciakiewicz, Michał, Jan, Anna, rodz. Duda
9. pt. † Ryszard Ćwiek, Leokadia, Bronisław Kiśluk, Helena, Ignacy Ćwiek † Helena, Stanisław Pałyga, Cecylia, Antoni Kopcych † rodz. Wąsowskich, Jaworskich, Kierońskich, Pawlaków, Bielińskich, Moszczyńskich, Dulów, Stanisław Święcicki, Kazimierz Puliński † Cecylia Rachubka, Maria, Bernard Steffen
11. niedz. † Marianna, Bolesław, Józef Jurczak, Marcjanna, Konstanty, Stanisław, Zofia, Bronisław Obrębscy, Władysława, Władysław Duda † rodzice Damazy i Aleksandra Stasiewicz, rodzice Bolesław i Józefa Żelichowscy † Elżbieta i Czesław Michalscy, Stefania Domin, rodz. Domin, Michalskich, Chmielewskich, Maciejewskich, Halina i Józef Chorążewicz, Halina, Józef Chorążewicz † Halina, Józef Chorążewicz, Elżbieta Michalska, Stefania Domin, Janina, Bogdan, Adam Więcław, Antoni, Franciszka Chorążewicz, Krzysztof Rutkowski
12. pon. † Werner Boliński, Beata Bolińska, Marta, Bernard Karwaccy † Franciszek, Olga, Sabina, Julianna, Józef, Janina, Stanisław, Kazimiera, rodz. Komar, Choruży † Marianna, Kazimierz, Elżbieta, Adam, Kazimiera, Bronisława, Wacław, Jerzy, Teresa, Bogusław † Władysław, Czesława, Jerzy, Zofia Studzińscy, Jan, Wacław, Janina Dudkiewicz, Hanna, Bogdan Broś, Maria Szczytkowska, Franciszek, Helena Hrobot
13. wt. † Sabina, Hilary, Alina Turowscy, Wanda, Antoni Monkiewicz, dziadkowie z obu stron, krewni, znajomi, dusze potrzebujące modlitwy † Józefa, Mieczysław Szydłowscy, Agata Średnicka, Henryk, Helena Gęstwiccy, Jan Szydłowski † Ireneusz Wawrzyński, Helena i Wojciech Dyl, Edward i Małgorzata Rawa, Barbara Kopacz † Dorota Borowiec, rodz. Reddig, Wedig, Marianna i Kazimierz Pawelczyk, Teresa i Józef Wołkow
14. śr. † Józefa, Wacław Kackieło, Dominik, Anna, Jan Gromowscy, ks. Tadeusz Bugaj † Sylwester, Henryk Sobocińscy, Krystyna Włodkowska † Waleria, Eliasz, Regina Minko, Stefania, Kazimierz Żołnowscy, Jerzy Drożdżel † rodz. Grochowskich, Kuropatwa, Edward Kulesza, Helena Woźniak, Jan Dudkiewicz, Janina Jakubowska, ks. Tadeusz Bugaj, Marianna Ziemba † Eleonora, Zygmunt, Zdzisław, Adam, rodz. Marczuk
15. czw. † Mirosław, Zofia, Jan, Stanisław, Zbigniew Przybysz, Stefania, Stanisław Sztraus, Wanda Kucharska, Łucja, Józef Rokiccy, Regina, Stefan Sikorscy, Piotr, Jacek Rydzewscy † rodz. Odowskich, Cińskich, Stępniak, Dudaryk, Wiktoria Reszko, ks. Tadeusz Bugaj † Bogdan, rodz. Tankielun, Agnieszka, Kazimierz, Franciszek Gręda † rodz. Słota, Maria, Władysław, Mirosław, rodz. Sadowskich, Stanisława, Aleksander, Henryk, Jerzy, rodz. Szpileckich, Mieczysław, Maria, rodz. Gusztyn, Julia i Edward
16. pt. † Marianna, Franciszek, Małgorzata, Kazimierz, Aniela, Stanisław, Helena, Franciszek, Stanisława, Józef, Wanda, Stefania, Zdzisław, Franciszka, Mieczysław, Edward, Mieczysław † Wiktoria, Jan, Agnieszka, Paweł, Janina, Ryszard, Krystyna, Jerzy, Ryszard, Maria, Jadwiga, Zofia, Władysław, ks. Tadeusz, ks. Czesław, ks. Julian, Jan, Jerzy, Andrzej, Halina, Elżbieta † Maria, Jan, Adam, Julia, Wojciech, Maria, Franciszek, Józef, Maria, Wojciech, Kazimiera, Jan, Maria, Karol, Irena, Edward, Janina, Zofia, Roman † rodz. Paczkowski, Jacoszek, Kratz, Kozłowski, Dworak, Wawrzyniak
17. sob. † Aleksander, Stefania, Bronisława, Aleksander Małyszko, Grzegorz, Katarzyna Łapko, Roman, Emilia, Stanisław, Oktawia Rudzki, Barbara Krasowska, Barbara Guzikowska, Leonarda, Teresa, Krystyna Chodak, Genowefa Mutke † Wacław, Genowefa, Roman Michalak, Adam, Eleonora Stepczyńscy, Antoni Staszewski, Eugeniusz Hlebowicz, Jerzy Kozioł, Tomasz Kozłowski † Rodz. Straus, Przybysz, Romanowskich, Szymańskich, ks. Tadeusz Bugaj, dusze potrzebujące modlitwy † Władysław Grzyb, Zofia, Stanisław Ścięgaj, rodz. Gąska, Obrębskich, ks. Tadeusz Bugaj
18. niedz. † Tomasz Zieliński, rodzice, rodzeństwo, rodz. Sypniewskich † Stefan, Scholastyka, Bogdan i Waldemar Jagaczewscy, Jerzy i Aniela Chmielińscy, Henryk Ścibek, rodz. Nasiadka, Sikorskich † Józefa, Czesław, Jerzy, Kazimierz, Anna, Zygmunt, Wojciech, Brygida, Irena Szymańscy, Aniela, Jan, Zenon, Krystyna, Zofia, Agata Mrozowscy, Piotr, Anna, Alfons Nowakowscy, Marek Rokicki, Maria, Władysław Połeć, Mikołaj, Walentyna Kosieraccy, ks. Tadeusz Bugaj † rodz. Romanowskich, Józef, Czesława, Zenon, Zdzisław, rodz. Szymańskich, Czesław, Józefa, Kazimierz, Jerzy, Wojciech, Brygida, Zygmunt, Hanna, Irena, Bronisław, Marianna, rodz. Połeć, Władysław, Maria
19. pon. † Kazimierz Józefowicz, Leokadia Gorczyca, Józef Misiukalski, rodz. Romanowskich, Szymańskich, Józefowicz † Zofia, Stanisław, Sylwester, Helena, Kazimierz Kolenda, Jadwiga, Józef Hryckiewicz, Hieronim Moszczyński, Marta Wiśniewska, Helena Kuprianowicz, Bożena Siwik, Zofia, Saturnin Roman, Teresa Grabowska, Eryka Wiszniewska † Bronisława, Wincenty, Zdzisław, Stefan, Aleksander Biedulscy, Mieczysław, Aniela, Zdzisław, Tadeusz, Paweł, Krystyna Krajewscy † Teresa Paszkowska, rodz. Paszkowskich, Sztachelskich, Edmund, Helena, Edmund Szyszka, Emilia, Aleksander Marko, Janusz Lutomski, rodz. Lutomskich, Kordon, Stefania, Wawrzyniec Kaczyńscy, Halina Malińska, rodz. Malińskich, dusze w czyśćcu cierpiące † Stanisław, Barbara, Bogdan, Zenon, Anna, Henryk, Bronisława, Bazyli, Stanisława, rodz. Borkowskich, Leszczyńskich, Zajączkowskich, Wawrowskich, Miłoszewskich, ks. Jerzy, Stanisław Lawrenc, Czesław, Henryka, Mieczysław, Marianna
20. wt. †  rodz. Faryn, Szenfeld, Arendt, Gęstwickich, Daniłowskich, Szczotka, Skindel, Protaziuk, Średnickich, Dominiuk † rodz. Daniłowskich, Protaziuk, Arendt, Kupczełajć, Skindel, Kozłowskich, Gęstwickich, Dominiuk, Sobieraj, Sołtys, Huk, ks. Tadeusz Bugaj, rodz. Szczotków, dusze w czyśćcu cierpiące † Tadeusz, Mirosław, Krzysztof, Patryk, Izydor, Czesława, Władysława, Stanisława, Kazimierz, Wiesław, Mariusz, Władysław, Maria † Aleksander, Leonard, Ruch, Bruno Kramkowski, Elżbieta Schaps, Jan, Jerzy, Ala, Bronisława, Stanisława Stankiewicz, ks. Tadeusz Bugaj, rodz. Bugaj, Adela, Karol Szulc, Ryszard, Kazimierz, Edward, Filomena, Wiesław Michalczyk, Leokadia, Jan, Jerzy, Stanisław, Antonina Partyka, Kazimierz Wąsowski, Antoni Poreda, Helena Prasał, Rozalia, Mieczysław Rzewieccy, Krzysztof Skrzek
21. śr. † Aleksander Przednikowski, Kazimierz i Zygmunt Przednikowscy, Daniela i Jan Janczuk † Stefan, Teofila, Zofia, Piotr Bastek, Rozalia, Stefan Sakowscy, Stefania, Teofil, Eugeniusz Cichy, Tomasz Pac † Mieczysław, Anastazja, Marcin Czart, Agata, Michał, Sylwia Antochów, Alfons i Janina Górski, Zeno i Mirosława Kayser, Jan i Alina Grzybowscy † rodz. Kowalewskich, Maria, Stanisław, Marianna, Aleksander, Henryk, rodz. Machnowskich, Janina, Józef, rodz. Krasowskich, Gabriela, Antoni, Remigiusz, rodz. Minko, Waleria, Eliasz
23. pt. † Brygida, Władysława, Dorota, Bożena Cieloszczyk, Józef, Henryk, Zygmunt, Janusz Charubin, rodz. Olender, Korzenieckich † Józef Certa, rodz. Certa, rodz. Wedig, Anielskich, Jan Nalewajko, Jadwiga Assanowicz, ks. Tadeusz Bugaj † Franciszka Sienkiewicz, Jan i Maria Sienkiewicz, rodz. Bukowskich, Ptaków, Gilów † Eugenia i Wojciech Rząd, rodz. Stańczyk, Kowalczyk, Stukan, Morawek, Gajdamowicz, Dariusz Tuński
26. pon. † Aleksandra Chajczyk, Stanisława i Tadeusz Sakowscy, rodz. Dawid, Tankielun, Sakowskich, Sosonka, Miron, Bocian, Michałowskich, Pażyszek † Zenon Skindel, Hildegarda i Werner Daniłowscy, Teresa Schowska, Andrzej Sikorski, Kazimierz Tomaszczyk, Zbigniew Wróbel † Zdzisław, Józef, Zenon, Czesława Romanowscy, Władysława, Teofil Pupeccy, Krzysztof Perzanowski † rodz. Wąsowskich i Hładaniuk, Piotr, Wacław, Anna, Józef, Mikołaj, Maria, Julia, Alojzy, Mateusz, Tekla, Franciszek, Maria, Marianna, Stanisław, Regina, Bronisław, Krystyna
27. wt. † Marian, Kazimierz, Henryka i Aleksander Mączyńscy, Remigiusz Krasowski, ks. Tadeusz Bugaj, Helena i Brunon Lewandowscy, Teresa, Feliks, Alfons, Stefan, Stanisław Smolińscy, Krystyna Pawlak, Radosław Lewandowski † Alfred i Sabina Balcerzak, rodz. Stepnowskich † Józef, Władysława, Mieczysław, Robert Giemieczko. Krystyna, Stanisław Janulewicz, rodz. Szamatowicz † Krystyna Żegis
28. śr. † Zofia i Stanisław Ścięgaj, rodzice, Wiesław Głowacki, ks. Tadeusz Bugaj
† Urszula Cegiełka, Tadeusz i Dariusz Moszczyńscy, rodz. Cegiełka, Moszczyńscy
† Barbara,Stanisław, Walentyna, Wacław, Scholastyka, Piotr Zielechowscy, Henryk Konopka,Genowefa, Stanisław Grzelak, Mieczysław, Łukasz Murach, dusze w czyśćcu cierpiące
† rodz.Sujkowskich, Sutkowskich, Pianków, Alina, Irena, Czesław, Dominik, dusze w czyśćcu cierpiące, ks. Tadeusz, Józef
† Genowefa i Stanisław Wieczorek, Marianna i Jan Bucholc, Stanisława, Nadzieja, Irena, Wacław, Mieczysław, Jerzy, Marek Grabowscy, ks. Tadeusz

List ojców synodalnych do młodzieży

XV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów

My ojcowie synodalni zwracamy się do was, ludzi młodych całego świata ze słowem nadziei, zaufania i pocieszenia. Zgromadziliśmy się w tych dniach, aby słuchać głosu „wiecznie młodego” Jezusa Chrystusa i rozpoznać w Nim wasze liczne głosy, wasze okrzyki radości, narzekania i milczenia.

Wiemy o waszych poszukiwaniach wewnętrznych, o radościach i nadziejach, o smutkach i lękach stanowiących wasz niepokój. Pragniemy, abyście usłyszeli teraz nasze słowo: chcemy przyczynić się do waszej radości, aby wasze oczekiwania stały się ideałami. Jesteśmy pewni, że z waszym pragnieniem życia będziecie gotowi starać się, aby wasze marzenia ucieleśniły się w waszym życiu i w ludzkiej historii.

Niech was nie zniechęcają nasze słabości, niech kruchość i grzechy nie będą przeszkodą dla waszej ufności. Kościół jest wam matką, nie opuści was, jest gotów wam towarzyszyć na nowych drogach, na wspaniałych ścieżkach, gdzie wiatr Ducha wieje mocniej, rozpraszając chmury obojętności, powierzchowności, zniechęcenia.

Kiedy świat, który tak umiłował Bóg, że dał mu swego Syna Jezusa jest skoncentrowany na rzeczach, doraźnym sukcesie, przyjemnościach i miażdży słabych, pomóżcie mu powstać i skierować spojrzenie ku miłości, pięknu, prawdzie, sprawiedliwości.

Przez miesiąc podążaliśmy razem z niektórymi z was, a także wieloma innymi, powiązanymi z nami modlitwą i miłością. Pragniemy teraz kontynuować pielgrzymkę w każdym zakątku ziemi, gdzie Pan Jezus posyła nas jako uczniów-misjonarzy.

Kościół i świat pilnie potrzebują waszego entuzjazmu. Stańcie się towarzyszami drogi najbardziej kruchych, ubogich, zranionych przez życie.

Jesteście chwilą obecną, bądźcie najjaśniejszą przyszłością.

28 października 2018 r.

28 października 2018 r. – XXX niedziela zwykła

1.     W tym tygodniu Msze św.:         
niedziela    8:00   † Stefania Domin 10 rocz.                 
                10:00   † ks. Tadeusz Bugaj z okazji imienin
                18:00   † Bolesław Sobotka, Franciszek Górski       
Taca na potrzeby parafii.
Puszka „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
         
poniedziałek        18:00   † Krzysztof Wiktorowicz        
wtorek      18:00   † Bolesław Łukowski 9 rocz.                         
środa       18:00   † Krzysztof Wiktorowicz                    
czwartek             Uroczystość Wszystkich Świętych
                   8:00   † ks. Tadeusz Bugaj  
                10:00   † Jacek Pawlak 6 rocz., rodz. Sadowskich i Pawlak
piątek                  Dzień Zaduszny       
                12:00   † ks. Tadeusz Bugaj  
                 18:00   w int. Żywego Różańca         
sobota      18:00   † Ewa Kilik 14 rocz.   
niedziela    8:00   † Józef Wiktorowicz 40 rocz., Michał Wiktorowicz 3 rocz.               
                10:00   † Wiesław Ćwiek 12 rocz.     
                18:00   zbiorowa za zmarłych:           
† rodzice Teresa i Bazyli Werbowy, mama Genowefa Grabowska      
† Jan, Jadwiga, Józef, Jerzy, Alicja, Waldemar Suraj, Walenty, Janina, Jan, Stanisław, Rafał Krajwscy, Jolanta Kilik      
† rodz. Ochendowskich, rodz. Bartnickich        
† Maria, Michał Gil, Zofia, Stanisław, Ryszard Obrębski, Henryka, Jan Gliniecki        
Taca na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej.    

2.     Ostatnie październikowe nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele do środy o 17:30. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy.

3.     Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne dziś po Mszy św. o 10:00.

4.     We czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 8:00 i 10:00, nie będzie natomiast Mszy św. wieczornej. W Barczewie po Mszy św. o godz. 11:30 z kościoła św. Anny wyruszy procesja na cmentarz komunalny. Po zakończeniu procesji na cmentarzu będzie możliwość poświęcenia nowych nagrobków. Przypominam także, że uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem obowiązkowym, a więc nie wystarczy być tylko na cmentarzu. Jako katolicy mamy obowiązek w tym dniu wziąć udział we Mszy św. Ponadto nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Także od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Odpust ten możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu: wzbudzić intencję jego otrzymania, być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć w tym dniu Komunię Świętą, odnowić swą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

5.     Tegoroczny Dzień Zaduszny pokrywa się z pierwszym piątkiem miesiąca. Tego dnia chorych i starszych w domach odwiedzę przed południem. Msze św. Dnia Zadusznego o 12:00 i 18:00.

6.     Wypisane kartki na wypominki i na zbiorowe Msze św. za zmarłych w listopadzie składamy do koszyka pod krzyżem przy ołtarzu. Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach od 2 listopada codziennie o 17:30. Msze św. zbiorowe za zmarłych zgodnie z zapowiedziami według kolejności składania.

7.     Dziękuję rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę rodziny z Kaplityn 4L, 4U, 100, 102.

8.     Taca z poprzedniej niedzieli na misje wyniosła 827,10 zł. Dziękuję także za kolejne wpłaty na nasze cele inwestycyjne: dokończenie remontu kaplicy i głównego wejścia do kościoła.

9.     Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. W najnowszym numerze „Gościa niedzielnego” znajdziemy jak zwykle ciekawe artykuły: Na pomoc zmarłym – O odpustach jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli, oraz dodatek z warunkami uzyskania odpustu i modlitwą za dusze cierpiące w czyśćcu. PONADTO W „GOŚCIU”: Połączenie duchowości ignacjańskiej z surową ascezą w dzikich dolinach polskich gór – takich rekolekcji w Polsce jeszcze nie było. Dlaczego ojcowie powinni czytać książki dzieciom? Polecam także najnowszy „Mały Gość niedzielny” dla dzieci: Bezpłatny dodatek – komiks „Skauci Niepodległej”. Zobacz, jak młodzi harcerze walczyli za Polskę. Poznaj stadion PGE Narodowy od kuchni. Czym się różni flaga od barw narodowych? oraz dwumiesięcznik adresowany do młodzieży i dorosłych Miłujcie się!