31 marca 2024 r. –  Zmartwychwstanie Pańskie

Poniedziałek Wielkanocny
                   8:00   † Stanisław Skindel, zmarli z rodziny
                 10:00   † Mieczysław Komar, Julianna, Józef Komar
                 18:00   † Waldemar Nowicki (od firmy pogrzebowej)
Taca na KUL.
Wtorek     18:00 o rozwiązanie problemów i o błog. Boże dla rodziny
Środa       18:00   o błog. Boże z okazji imienin
Czwartek 18:00
Piątek      18:00   w int. Żywego Różańca
Sobota     18:00   dziękczynna w 77 rocz. chrztu Jana
8:00   † Waleria, Eliasz, Regina Minko
                10:00   † Janina Wiktorowicz 35 rocz.
                18:00   † Igor Wróbel, † rodz. z obu stron
Taca na Caritas.

2.     Dziękuję za wspólnotowe przeżywanie Triduum Paschalnego, za pracę przy ustawianiu dekoracji świątecznych, za posługę służbie liturgicznej i wszystkim czytającym, śpiewającym oraz wszystkim czynnie uczestniczącym w liturgii.

3.     Zachęcam do modlitwy w intencji misji parafialnych, które będą w Łęgajnach w kwietniu tego roku.

4.     Trwa nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Codziennie o 15:00 w kościele odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwy nowenny. Kto nie może przybyć do kościoła, może nowennę odmawiać w domu. Serdecznie zachęcam.

5.     Już jutro rozpoczynamy nowy miesiąc. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej Godzina Święta. W pierwszy piątek odwiedzę chorych w domach. W pierwszą sobotę przed Mszą św. wieczorną modlimy się wspólnie odmawiając różaniec.

6.     Dzieci przygotowujące się do pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii w następną niedzielę odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne na Mszy św. o 10:00, dlatego na to spotkanie przynoszą ze sobą świece od chrztu.

7.     Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 1556,85 zł.

8.     Taca z Wielkiego Czwartku na potrzeby parafialne wyniosła 408,50 zł.

9.     Zbiórka ofiar przy adoracji krzyża w Wielki Piątek na utrzymanie bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie wyniosła 460 zł.

10.  Na kwiaty do Grobu Pańskiego w dwie niedziele zebraliśmy łącznie 1060,10 zł. Zakup kwiatów do Grobu Pańskiego kosztował 960 zł.

11.  Na parafialne konto bankowe wpłynęło 100 zł.

12.  W dzisiejszej liturgii po raz pierwszy został wykorzystany nowy kielich mszalny, ofiarowany dla naszego kościoła przez jednego z parafian. Serdecznie dziękuję ofiarodawcy w imieniu parafii za ten dar.

13.  Dziękuję osobom, które sprzątały kościół. O sprzątanie kościoła proszę w tym tygodniu rodziny z ul. Dębowej 5.

14.  Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Gość – Historia Kościoła (12 zł). Dla dzieci polecam nowy Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam najnowszy dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).

15.  Doświadczywszy spotkania ze Zmartwychwstałym Panem idźmy głosić Go swoim życiem, świadcząc o Jego miłości. Niech towarzyszy nam w tym błogosławieństwo wszechmogącego Boga, niech umacnia nas zawsze do życia zgodnego z Ewangelią i do dzielenia się z innymi radością płynącą z wiary. Życzę wszystkim głębokiego przeżywania radości paschalnej, zdrowia i wszelkich potrzebnych łask. Szczęść Boże.