10 grudnia 2023 r. – II niedziela Adwentu

1.       Niedziela REKOLEKCJE

8:00 † Wanda Wiktorowicz 4 rocz.
                10:00  † Zofia Kolenda 37 rocz.
                18:00  † Sławomir, Stefania Potorscy, rodz. Potorskich
Puszka – Pomoc Kościołowi na Wschodzie, w krajach dawnego Związku Sowieckiego.

poniedziałek       10:00
                          18:00 o błog. Boże dla Danieli z okazji imienin
Taca na wsparcie pracy duszpasterskiej rekolekcjonisty.
wtorek               10:00
                          18:00  o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski
Taca na wsparcie pracy duszpasterskiej rekolekcjonisty.
czwartek            18:00  † Danuta Sobotka 1 rocz.
piątek                 14:30  † Stanisław, Stefania Ostrowscy
sobota                16:00  † Sławomir Kasprzak 7 rocz., Konrad, Władysława, Barbara,
                                   rodz. Kasprzak, Włóczko
Niedziela   8:00 † Józef Ardziewicz, Jan, Zbigniew
                10:00  Zbiorowa:
                † Cecylia
                † Bogumił Grabowski (od firmy pogrzebowej)
                † dusze w czyśćcu cierpiące, szczególnie te, które nie mają wsparcia od bliskich                            † Maria Machnowska 5 rocz.
                † Henryk Grudziewski 30 rocz., żona, córki, wnuk
                18:00  o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski – nowenna 1.

2.       Zachęcam do modlitwy w intencji misji parafialnych, które będą w naszej parafii w kwietniu przyszłego roku. Ulotki z modlitwą są na stoliku pod chórem.

3.       Roraty w naszej parafii w tym tygodniu we czwartek. Wszystkich zapraszam na roraty z lampionami i świecami. Szczególnie zapraszam na roraty dzieci.

4.       Sołtys wraz z radą sołecką zaprasza na tradycyjny opłatek wiejski w świetlicy wiejskiej przy ul. Akacjowej w następną niedzielę o 16:00. Natomiast ustawianie dekoracji świątecznej w kościele planuję na czwartek 21 grudnia o 17:00. Zapraszam do pomocy.

5.       Dziękuję rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. O sprzątanie kościoła proszę w tym tygodniu rodziny z ul. Lipowej 5/2, 7, 32, 36.

6.       Zachęcam do zapoznania się z proponowanym plan wizyty kolędowej w naszej parafii, który został zamieszczony na naszej stronie internetowej.

7.       Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 981,87 zł, z tego na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej 569 zł.

8.       Na konto parafialne wpłynęło w ubiegłym tygodniu 400 zł.

9.       Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł), Gość – Historia Kościoła (12 zł.). Dla dzieci polecam Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam nowy dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).

10.    W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne – ofiara dobrowolna oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom CARITAS, małe świece po 10 zł, oraz duże świece białe i czerwone po 20 zł.