3 grudnia 2023 r. – I niedziela Adwentu

1.       Niedziela   8:00 † Stanisław Parda 23 rocz.
                10:00  † Jarosław Sasin (od Barbary Augustynik)
                18:00  † Krzysztof Michalczyk
wtorek      18:00  † Stanisław Nowakowski
piątek       18:00  † Teresa Rudnicka 4 rocz., Jan, Zenon Rudnicki, rodzice z obu stron
sobota      18:00  o błog. Boże dla Wiesława
Niedziela   8:00 † Wanda Wiktorowicz 4 rocz.
                10:00  † Zofia Kolenda 37 rocz.
                18:00  † Sławomir, Stefania Potorscy, rodz. Potorskich
Puszka – Pomoc Kościołowi na Wschodzie, w krajach dawnego Związku Sowieckiego.

2.       Zachęcam do modlitwy w intencji misji parafialnych, które będą w naszej parafii w kwietniu przyszłego roku. Ulotki z modlitwą są na stoliku pod chórem.

3.       Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszam dziś po Mszy św. o 10:00 na grudniowe spotkanie przygotowawcze.

4.       Roraty w naszej parafii w tym tygodniu we wtorek i piątek. Wszystkich zapraszam na roraty z lampionami i świecami. Szczególnie zapraszam na roraty dzieci.

5.       Rekolekcje adwentowe w naszej parafii w tym roku 10-12 grudnia br. poprowadzi o. Albin Łyda OFM z Barczewa.

6.       Dziękuję paniom Iwonie i Agnieszce za przygotowanie parafialnego wieńca adwentowego.

7.       Dziękuję rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół, dziękuję również za ofiarowane kwiaty. O sprzątanie kościoła proszę w tym tygodniu rodziny z ul. Lipowej 22A, 22C, 22F, 22H.

8.       Na naszej parafialnej stronie internetowej został już zamieszczony proponowany plan wizyty kolędowej w naszej parafii, którą rozpocznę zaraz po Bożym Narodzeniu.

9.       Taca z poprzedniej niedzieli na potrzeby parafialne wyniosła 773 zł.

10.    Zbiórka do puszki na operację Filipa Jabłońskiego wyniosła 1470,40 zł.

11.    Na cele inwestycyjne wpłacono w kancelarii parafialnej 500 zł.

12.    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł), Gość – Historia Kościoła (12 zł.). Dla dzieci nowy polecam Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam nowy dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).

13.    W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne – ofiara dobrowolna oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom CARITAS, małe świece po 10 zł, oraz duże świece białe i czerwone po 20 zł.