26 listopada 2023 r. – Chrystusa Króla Wszechświata

1.       Niedziela     8:00   † Krystyna Berdecka-Gromowska, Dominik Gromowski
                   10:00   † Michał Dudaryk 2 rocz.
                   18:00   † Teresa Paszkowska 13 rocz.
Puszka przy kościele na operację Filipa Jabłońskiego.

poniedziałek          18:00   o błog. Boże dla Haliny Janka z okazji 90 rocz. urodzin
wtorek                    18:00   zbiorowa za zmarłych
środa                      18:00   zbiorowa za zmarłych
czwartek               18:00   † Andrzej Sikorski, Teresa Schowska
piątek                     18:00   w int. Żywego Różańca
sobota                    18:00   † Stefania Korpusik 1 mies.
Niedziela     8:00   † Stanisław Parda 23 rocz.
                   10:00   † Jarosław Sasin (od Barbary Augustynik)
                   18:00   † Krzysztof Michalczyk

2.       Zachęcam do modlitwy w intencji misji parafialnych, które będą w naszej parafii w kwietniu przyszłego roku. Ulotki z modlitwą są na stoliku pod chórem.

3.       Codziennie do czwartku o 17:30 odmawiamy różaniec za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych.

4.       W tym tygodniu rozpoczniemy kolejny miesiąc. We czwartek zapraszam po Mszy św. na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – Godzina Święta.

5.       W pierwszy piątek przed południem odwiedzę chorych i starszych w domach. Będzie to jedyna okazja przed świętami abym odwiedził w domach chorych, dlatego proszę o zgłoszenie także innych chętnych do spowiedzi i Komunii przed świętami, których nie mam na liście comiesięcznych odwiedzin.

6.       W pierwszą sobotę przed wieczorną Mszą św. modlimy się wspólnie odmawiając różaniec.

7.       Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszam w następną niedzielę po Mszy św. o 10:00 na grudniowe spotkanie przygotowawcze.

8.       Już za tydzień rozpoczniemy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Już dziś więc proszę chętnych o przygotowanie parafialnego wieńca adwentowego. Zachęcam także do przygotowania rodzinnych wieńców adwentowych, które poświęcimy w pierwszą niedzielę Adwentu.

9.       Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na placu za kościołem do 1 grudnia 2023 r. W tym roku dochód z recyklingu tego sprzętu będzie także wsparciem dla misjonarzy.

10.    Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 970 zł, z tego na Seminarium Duchowne w Olsztynie 441 zł.

11.    Zbiórka do puszki na Caritas 404 zł.

12.    Na cele inwestycyjne wpłacono w kancelarii parafialnej 500 zł.

13.    Dziękuję rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. O sprzątanie kościoła proszę w tym tygodniu rodziny z ul. Lipowej 2, 4, 8.

14.    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł). Dla dzieci nowy polecam Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam nowy dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).

15.    W zakrystii są do nabycia kalendarze na przyszły rok z obrazami Matki Bożej lub zdjęciami św. Jana Pawła II po 5 zł. Są także do nabycia opłatki wigilijne – ofiara dobrowolna oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom CARITAS, małe świece po 10 zł, oraz duże świece białe i czerwone po 20 zł.