19 listopada 2023 r. – Rocznica Poświęcenia Kościoła

1.       Niedziela      8:00   † Bronisław Parda 6 rocz.
                   10:00   † ks. Tadeusz Bugaj
                   18:00   † Maria, Bernard
Taca na Seminarium Duchowne w Olsztynie.
Puszka na Caritas (Dzień Ubogich).

poniedziałek           18:00   zbiorowa za zmarłych
wtorek                    18:00   zbiorowa za zmarłych
środa                      18:00   zbiorowa za zmarłych
czwartek                18:00   zbiorowa za zmarłych
piątek                     18:00   o błog. Boże dla Jarosława i całej rodziny z okazji urodzin
sobota                    18:00   zbiorowa za zmarłych
Niedziela Chrystusa Króla
                     8:00   † Krystyna Berdecka-Gromowska, Dominik Gromowski
                   10:00   † Michał Dudaryk 2 rocz.
                   18:00   † Teresa Paszkowska 13 rocz.
Puszka przy kościele na operację Filipa Jabłońskiego.

2.       Zachęcam do modlitwy w intencji misji parafialnych, które będą w naszej parafii w kwietniu przyszłego roku. Ulotki z modlitwą są na stoliku pod chórem.

3.       Codziennie przed wieczornymi Mszami o 17:30 odmawiamy różaniec za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych.

4.       Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszam dziś po Mszy św. o 10:00 na listopadowe spotkanie przygotowawcze.

5.       Już za tydzień obchodzić będziemy ostatnią niedzielę roku liturgicznego – Niedzielę Chrystusa Króla, a za dwa tygodnie rozpoczniemy Adwent. Czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Już dziś więc proszę chętnych o przygotowanie parafialnego wieńca adwentowego. Zachęcam także do przygotowania rodzinnych wieńców adwentowych, które poświęcimy w pierwszą niedzielę Adwentu.

6.       Trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na placu za kościołem do 1 grudnia 2023 r. W tym roku dochód z recyklingu tego sprzętu będzie także wsparciem dla chrześcijan Bliskiego Wschodu.

7.       Taca z poprzedniej niedzieli wyniosła 1005,12 zł.

8.       Zbiórka do puszki na PKwP wyniosła 584,50 zł.

9.       Na parafialne konto bankowe w ubiegłym tygodniu wpłynęło 800 zł.

10.    Na cele inwestycyjne wpłacono w kancelarii parafialnej 200 zł.

11.    Dziękuję rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. O sprzątanie kościoła proszę w tym tygodniu rodziny z ul. Olsztyńskiej 54, 56, 57.

12.    Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł) oraz Gość Extra poświęcony Matce Bożej i objawieniom maryjnym (14 zł). Dla dzieci nowy polecam Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).

13.    W zakrystii są do nabycia kalendarze na przyszły rok z obrazami Matki Bożej lub zdjęciami św. Jana Pawła II po 5 zł. Są także do nabycia opłatki wigilijne – ofiara dobrowolna oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom CARITAS, małe świece po 10 zł, oraz duże świece białe i czerwone po 20 zł.