29 października 2023 r. – XXX niedziela zwykła

1. Niedziela   8:00   † Krzysztof Michalczyk (od firmy pogrzebowej)
                     10:00   † ks. Tadeusz Bugaj (imieninowa)
                     18:00   † rodz. Grabowskich, Werbowy, Ochendowskich
    poniedziałek        18:00   † Stanisław Nowakowski
    wtorek                  18:00   † Stanisław Nowakowski
    środa       Wszystkich Świętych
                                   8:00   † Konrad Kasprzak 11 rocz., Władysława Kasprzak 8 rocz., Sławomir,                                                            Barbara, rodz. Kasprzak, Włóczko
                                10:00   † Jacek Pawlak 11 rocz., rodz. Sadowskich
    czwartek Dzień Zaduszny
                                10:00   za wszystkich wiernych zmarłych
                                 18:00   zbiorowa za zmarłych
    piątek                   18:00   w int. Żywego Różańca
    sobota                  18:00   † Jadwiga, Tadeusz Dobrowolscy
    Niedziela   8:00   † Krzysztof Michalczyk
                     10:00   † Janina, Cyryl Fomiczuk, rodz. Barbachen, Chomiczuk, Krystyna Grzybowska
                     18:00   † Jarosław Sasin (od rodziny Delugów)
  2. Zachęcam do modlitwy w intencji misji parafialnych, które będą w naszej parafii w kwietniu przyszłego roku. Ulotki z modlitwą są na stoliku pod chórem.
  3. Nabożeństwa różańcowe w poniedziałek i wtorek o 17:30.
  4. Od czwartku, 2 listopada przed wieczornymi Mszami, od 17:30, odmawiać będziemy różaniec za zmarłych poleconych na kartkach wspominkowych. Listopadowe Msze św. zbiorowe za zmarłych będą odprawiane według kolejności zgłoszeń zgodnie z ogłoszeniem.
  5. W uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje wiernych uczestnictwo we Mszy św., nie ma natomiast obowiązku nawiedzenia cmentarza. Zwykle tego dnia uczestniczyłem w procesji z modlitwą za zmarłych na cmentarzu w Barczewie. W tym roku, ze względu na chorobę ks. Antoniego Górzyńskiego, odprawię Mszę św. o 11:30 w Barczewku i poprowadzę tam procesję za zmarłych na cmentarz.
  6. Wierni, którzy 1 lub 2 listopada nawiedzą kościół lub publiczną kaplicę modląc się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Ponadto w dniach 1-8 listopada (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Nie można go ofiarować za samego siebie.
  7. W pierwszy piątek miesiąca chorych w domach odwiedzę przed południem.
  8. Taca z poprzedniej niedzieli na misje wyniosła 917,91 zł.
  9. Na parafialne konto bankowe w tym tygodniu wpłacono 200 zł.
  10. Dziękuję osobom, które wczoraj sprzątały nasz kościół. Dziękuję także rodzinie Grabowskich za kwiaty ofiarowane do kościoła. O sprzątanie kościoła proszę w tym tygodniu rodziny z ul. Olsztyńskiej 22, 26, 28, 30, 32.
  11. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism katolickich. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego (10 zł) oraz Gość Extra poświęcony Matce Bożej i objawieniom maryjnym (14 zł). Dla dzieci nowy polecam Mały Gość Niedzielny (7 zł). Dla młodzieży i dorosłych polecam dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości! (8 zł).
  12. W zakrystii natomiast są jeszcze do nabycia kalendarze na przyszły rok z obrazami Matki Bożej lub zdjęciami św. Jana Pawła II po 5 zł.